Domácí

Útok na reportéra u vleku v Čenkovicích: Tady jsou nesestříhané záběry

Reportáž v Televizních novinách o spuštěném vleku v Čenkovicích na Orlickoústecku vyvolala ohromnou vlnu reakcí. I přesto, že členy štábu pod sjezdovkou fyzicky napadli, nyní reportérovi TV Nova na sociálních sítích lidé ještě vyhrožují násilím.

I přes zákaz spustili ve skiareálu v Čenkovicích na Orlickoústecku v sobotu lyžařský vlek. Kolem jel štáb TV Nova, který se chtěl jít zeptat provozovatele, jak je možné, že přes vládní opatření jezdí. Otázku se ale nepodařilo ani položit. Reportéra s kameramanem totiž začala obsluha vleku okamžitě fyzicky napadat.

VLEKAŘ VYČÍTAL REPORTÉROVI KŘIVDU Z MINULÉHO NATÁČENÍ. NA REPORTÁŽ, O KTERÉ MLUVIL, SE PODÍVEJTE ZDE.

Členové štábů televize Nova, ať se jedná o reportéry, techniky nebo kameramany, rozhodně nikdy nikoho fyzicky nenapadají. Jejich úkolem je informovat o tom, co se děje. A spuštění lyžařského vleku v době zákazu kvůli pandemii koronaviru je věc, která je rozhodně zaznamenáníhodná. Reportér tak na místě pouze vykonával svou práci a za to byl fyzicky napaden lidmi, kteří porušovali platná nařízení.

Související obsah

Redakce TV Nova se proto rozhodla zveřejnit nesestříhané záběry z napadení pod lyžařským vlekem v Čenkovicích. TV Nova odsuzuje jakékoliv násilí, v souvislosti s incidentem nepodala žádná trestní oznámení.

Případem se i přesto začala zabývat policie. "My jsme zaznamenali v reportáži, že tam mělo dojít ke konfliktu mezi štábem a provozovatelem vleku a z toho důvodu budeme celou tu událost prověřovat z úřední povinnosti. V tuto chvíli nejsem schopná k tomu říct nic víc, musíme vyslechnout všechny zúčastněné strany a svědky a podle toho se ta věc potom bude dál vyvíjet. Řešíme provozovatele vleku za neuposlechnutí nařízení, a to budeme oznamovat do správního řízení," uvedla k případu mluvčí policie Markéta Janovská.

Redakce se snažila kontaktovat s žádostí o vyjádření i provozovatele vleku, ale nereagoval. Později vydal skiareál prohlášení na sociálních sítích, přinášíme ho v nezkrácené podobě: "Rádi bychom se touto cestou oficiálně vyjádřili ke včerejší reportáží na TV NOVA. Pan redaktor Brzek neoprávněně vnikl na náš soukromý pozemek, ze kterého byl opakovaně vyzván, ať jej opustí. Jelikož tyto výzvy zcela ignoroval, byl z areálu vyhozen. Ačkoliv jsme velmi mírumilovné středisko, nemůžeme stále přihlížet, jak bulvární média, jako je TV NOVA, zkreslují pravdu a snaží se v lidech vytvářet strach a bezmoc. Doba není jednoduchá, ale pobyt na čerstvém vzduchu, spojen se sportem, je velmi prospěšný. Nenechme si už i takové maličkosti vzít... Držte se přátele!"

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz