Domácí

V Čenkovicích spustili vlek, lyžaři a obsluha napadli reportéra TV Nova

I přes vládní zákaz byl v sobotu v Čenkovicích na Orlickoústecku v provozu lyžařský vlek. Ideální lyžařské podmínky využilo několik desítek lidí. V areálu natáčel štáb TV Nova, reportéra na místě napadli provozovatelé vleku i lyžaři.

V sobotu bylo v čenkovickém skiareálu nezvykle rušno. I přes vládní opatření, která nedovolují provoz vleků a lanovek, byla tamní sjezdovka plná lyžařů, kteří využili dobrých sněhových podmínek k tomu, aby si užili zakázaných zimních radovánek.

Na místě natáčel reportér televize Nova. Ten zjišťoval, jak je možné, že je vlek v provozu. Situace na místě se ale zvrtla a lidé napadli reportéra i kameramana.

Související obsah

"Normálně ho sejmi, Tome, sejmi ho, tohohle kameramana," znělo během potyčky od útočníků. Provozovatel neměl roušku, navíc ji ještě strhával štábu TV Nova z obličeje.

"Co tady buduješ senzace, běžte do …. s tou kamerou," křičeli dál útočníci. K výhrůžkám se nakonec přidal i dav lyžařů a tlačil štáb k parkovišti. Kameraman málem skončil na zemi, jeden člověk si přivlastnil mikrofon.

Vlek, který využívaly desítky lyžařů, se během incidentu zastavil. Když štáb TV Nova odjel, už zase byl v provozu. To už do areálu mířila policie.

Jaká dnes byla situace na ostatních horách, se podívejte v reportáži:

Provozovateli vleku za porušení vládních opatření hrozí vysoká pokuta. "Případ provozu vleku budeme předávat správním orgánu, kde hrozí pokuta až tři miliony korun,“ řekla k případu mluvčí policie Markéta Janovská.

Není to jediný případ za poslední dobu, kdy policie řešila takový problém. Minulý týden musela policie zasahovat ve skiareálu v nedalekých Výprachticích, tam situace ale byla o poznání klidnější, ačkoliv majitel skiareálu po výzvě policistů odmítl vlek zastavit. Lyžařské areály jsou v celé České republice uzavřené už od 27. prosince.

Související obsah

Policie během celé soboty prováděla na horách řadu kontrol. Na příjezdové cestě k jizerské běžkařské magistrále byli policisté připraveni zasáhnout v případě, že by počet turistů přesáhl únosnou mez. Na Šumavě a v Krušných horách dnes na situaci při společných kontrolách dohlížela policie a Česká obchodní inspekce. I když byl nápor menší, například v Bedřichově v Jizerských horách bylo hlavní parkoviště opět plné.

Ze záběrů ze skiareálu v Harrachově je patrné, že lanovky tam stály, ale i tak byli na sjezdovkách lyžaři, snowboardisté a pěší turisté.

Navzdory opatřením dnes byla na řadě míst posílena hromadná doprava:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz