Domácí

V Čenkovicích spustili vlek, lyžaři a obsluha napadli reportéra TV Nova

I přes vládní zákaz byl v sobotu v Čenkovicích na Orlickoústecku v provozu lyžařský vlek. Ideální lyžařské podmínky využilo několik desítek lidí. V areálu natáčel štáb TV Nova, reportéra na místě napadli provozovatelé vleku i lyžaři.

V sobotu bylo v čenkovickém skiareálu nezvykle rušno. I přes vládní opatření, která nedovolují provoz vleků a lanovek, byla tamní sjezdovka plná lyžařů, kteří využili dobrých sněhových podmínek k tomu, aby si užili zakázaných zimních radovánek.

Na místě natáčel reportér televize Nova. Ten zjišťoval, jak je možné, že je vlek v provozu. Situace na místě se ale zvrtla a lidé napadli reportéra i kameramana.

Související obsah

"Normálně ho sejmi, Tome, sejmi ho, tohohle kameramana," znělo během potyčky od útočníků. Provozovatel neměl roušku, navíc ji ještě strhával štábu TV Nova z obličeje.

"Co tady buduješ senzace, běžte do …. s tou kamerou," křičeli dál útočníci. K výhrůžkám se nakonec přidal i dav lyžařů a tlačil štáb k parkovišti. Kameraman málem skončil na zemi, jeden člověk si přivlastnil mikrofon.

Vlek, který využívaly desítky lyžařů, se během incidentu zastavil. Když štáb TV Nova odjel, už zase byl v provozu. To už do areálu mířila policie.

Jaká dnes byla situace na ostatních horách, se podívejte v reportáži:

Provozovateli vleku za porušení vládních opatření hrozí vysoká pokuta. "Případ provozu vleku budeme předávat správním orgánu, kde hrozí pokuta až tři miliony korun,“ řekla k případu mluvčí policie Markéta Janovská.

Není to jediný případ za poslední dobu, kdy policie řešila takový problém. Minulý týden musela policie zasahovat ve skiareálu v nedalekých Výprachticích, tam situace ale byla o poznání klidnější, ačkoliv majitel skiareálu po výzvě policistů odmítl vlek zastavit. Lyžařské areály jsou v celé České republice uzavřené už od 27. prosince.

Související obsah

Policie během celé soboty prováděla na horách řadu kontrol. Na příjezdové cestě k jizerské běžkařské magistrále byli policisté připraveni zasáhnout v případě, že by počet turistů přesáhl únosnou mez. Na Šumavě a v Krušných horách dnes na situaci při společných kontrolách dohlížela policie a Česká obchodní inspekce. I když byl nápor menší, například v Bedřichově v Jizerských horách bylo hlavní parkoviště opět plné.

Ze záběrů ze skiareálu v Harrachově je patrné, že lanovky tam stály, ale i tak byli na sjezdovkách lyžaři, snowboardisté a pěší turisté.

Navzdory opatřením dnes byla na řadě míst posílena hromadná doprava:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz