Krimi

Muž v dílně rozlil benzín u kamen, po výbuchu ho odvážel vrtulník!

Muž v dílně rozlil benzín u kamen, po výbuchu ho odvážel vrtulník!
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči i zdravotníci vyjížděli v neděli odpoledne do Rýmařova na Bruntálsku poté, co tu po neopatrné manipulaci v dílně vybuchl benzín. Muž, který s palivem zacházel, se popálil, hořet začala i samotná stavba. Zraněného z místa odvážel vrtulník.

"Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne a v podvečer u požáru dílny v Rýmařově, za který mohla nedbalost majitele středního věku při dolévání benzínu do motocyklu Suzuki," informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Muži se totiž omylem podařilo palivo rozlít i kolem motorky a protože stála blízko kamen, hořlavina vybuchla a vzápětí vzpála i samotná dílna sloužící také jako garáž. Hasiči se o incidentu dozvěděli krátce před 16. hodinou.

Související obsah

"Po výbuchu zde hořela přízemní dílna o základně 12 na 4 metry se sedlovou střechou. Muž se po explozi popálil, ale byl při vědomí, hasiči jej odnesli k záchranářskému vrtulníku, který jej transportoval do nemocnice," doplnil Kůdela.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za hodinu, za dalších 60 minut ho zlikvidovali úplně. Předběžný odhad škody je 400 tisíc korun.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz