Počasí

Týdenní předpověd: Bude až 12 °C! Po oteplení se do Česka vrátí mrazy

Českou republiku čeká v příštích dnech výrazné oteplení. V polovině týdne teploty přesáhnou deset stupňů a nad nulou se budou pohybovat i v noci. Od pátku se ale začne opět ochlazovat a víkend už budou opět doprovázet mrazy. Sluníčka si moc neužijeme, celý týden bude pršet či sněžit.

Zatímco začátek týdne bude poměrně chladný, během následujících dní se výrazně oteplí. Teploty překročí až 10 stupňů Celsia. Dlouho si ale jarních teplot neužijeme, na konci týdne opět přituhne.

"Postupně se nad jihozápadní Evropou prohloubí oblast nízkého tlaku vzduchu a mezi ní a oblastí vysokého tlaku vzduchu nad jižní Skandinávií a Ruskem k nám začne ke konci týdne proudit chladný a vlhký vzduch od východu, později od severovýchodu," uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve své týdenní předpovědi počasí.

Pondělí

V pondělí bude skoro jasno až polojasno. Postupně v Čechách od západu bude přibývat oblačnosti a večer bude v západní polovině Čech místy sněžit. Na jihovýchodě bude padat déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle i mrznoucí.

Související obsah

Pondělní ráno bylo mrazivé. V noci teploty klesaly až k -10 stupňům, na severu a severovýchodě při vydatném sněžení až k -13 stupňům. Přes den se teploty v maximech vyšplhají na 0 až 4 stupně, na severu a severovýchodě kolem bude okolo -1 stupně.

Úterý

V úterý bude zataženo až oblačno, místy slabý déšť se sněhem nebo déšť, i mrznoucí. Na severovýchodě bude sněžit. Později odpoledne a večer od jihozápadu bude pršet vydatněji, v polohách nad 900 metrů, na severu a východě déšť vystřídá sníh.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 0 do -4 stupňů, na severu a severozápadě okolo -8 stupňů. Postupně se v noci bude oteplovat. Přes bude od 0 do 5 stupňů, v Čechách místy až 7 stupňů.

Související obsah

Středa

Ve středu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm. Na severu a východě budou srážky zpočátku smíšené nebo mrznoucí, v polohách nad 1000 metrů sněhové.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 6 do 2 stupňů, na severu Čech, Moravě a ve Slezsku pouze okolo nuly. Přes den se vyšplhají na 8 až 12 stupňů, na severu a severovýchodě bude místy pouze okolo 7 stupňů.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo s občasným deštěm zejména na severu území. V polohách nad 900 metrů bude postupně sněžit. V průběhu dne budou srážky slábnout.

Související obsah

Noční teploty dosáhnou 6 až 2 stupňů, přes den stoupnou na 7 až 11 stupňů. Na severu bude místy kolem 5 stupňů. Foukat bude silný vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti 54 km/h.

Pátek

V pátek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, v polohách nad 800 metrů bude sněžit. Oproti předchozím dnům se ochladí. Noční teploty se budou pohybovat od 3 do -1 stupně, přes den dosáhnou 2 až 6 stupňů.

Víkend

I o víkendu bude obloha zatažená. Na většině území bude pršet, ve vyšších polohách sněžit. V noci bude od 2 do -3 stupňů, postupně teploty klesnou na -2 až -7 stupňů. Přes den se budou pohybovat od 0 do 5 stupňů, postupně klesnou k -3 až 2 stupňům.

Podívejte se na předpověď počasí na pondělí 1. února:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz