Koronavirus

V Ústí se snaží očkovat podle plánu. Dodávky vakcíny však pokulhávají

Očkování proti nemoci covid-19 v Ústeckém kraji pokračuje. Domluvené termíny očkování se zdravotnická zařízení snaží dodržet. V poslední dnech však pokulhávají dodávky vakcín.

V Ústeckém kraji začalo očkování druhou dávkou vakcíny proti covidu-19. Ne všichni ale vakcínu dostanou, jak si představovali. V posledních dnech, podle vedení kraje, dodávky vakcín pokulhávají.


Kraj je proto v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví a snaží se vakcíny zajistit. V některých případech proto museli přesunout už domluvené termíny. Musela být také pozastavena rezervace termínů už zaregistrovaných zájemců o očkování, a to hlavně seniorů nad 80 let.

Související obsah


Očkování proti covidu-19 je pro vedení kraje a vedení nemocnic priorita, proto se snaží dělat maximum. Aktuálně je připraveno 16 očkovacích center. Kraj spolupracuje také s praktickými lékaři, kteří jsou připraveni s očkováním začít.


Nyní se očkuje druhou dávkou. Kraj se snaží zajistit vakcíny tak, aby nemohlo dojít k tomu, že již naočkovaní druhou dávku nedostanou. Aktuálně je v Ústeckém kraji naočkováno 74 procent zdravotnického personálu, přes tisíc seniorů nad 80 let a přes 1100 klientů a zaměstnanců v domovech pro seniory.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz