Krimi

Kurýr v Praze odmítl přeparkovat. Hlídka ho ostře zpacifikovala. VIDEO

Potyčka mezi strážníky a mužem, který rozvážel jídlo, se odehrála v neděli ve večerních hodinách v centru Prahy. Hlídku na sebe muž upozornil tím, že zastavil na přechodu. Na výzvu strážníků, aby přeparkoval, však údajně nereagoval. Následně měl začít křičet a být agresivní. Podle řidiče se ale vše odehrálo jinak. Jednání strážníků označil za nepřiměřené.

Událost se stala po 20. hodině v Dlouhé ulici. Pozornost hlídky upoutalo auto, které stálo na přechodu pro chodce a řidič v něm telefonoval. "Na výzvu k přeparkování nereagoval, po výzvě k prokázání totožnosti začal křičet, vulgárně hlídku urážet a odmítal spolupracovat,“ popsala situaci mluvčí městské policie Irena Seifertová.

"V daném místě jsou všude modré zóny, na kterých jako kurýři nesmíme parkovat. Proto jsem najel úplně ke kraji, hledal vchod a telefonoval zákazníkovi. Za mnou jel policejní tranzit, tak jsem výstražnými světly dal najevo svůj záměr, abych je nezdržoval. Následně přišel k mému vozu strážník a začal mi bušit do okna,“ říká zase kurýr pan Marek.

Související obsah

Podle strážníků měl řidič v jednu chvíli prudce zavřít dveře svého auta, přičemž si utrhl jejich vnitřní část. "Jeho agresivní odpor se stupňoval, slovní urážky neustávaly,“ doplnila Seifertová.

"Ukazoval jsem, že mi má dát chvilku a držel jsem dveře. Strážník je však chytil takovou silou, že mi je vyvrátil,“ popsal řidič.

Příslušníci městské policie proto přistoupili k razantnímu kroku. Pomocí chvatů čtyřicetiletého muže vytáhli z vozu a spoutali. Podle svědků, kteří s kurýrem byli v autě, i samotného řidiče však bylo jejich jednání nepřiměřené.

"Přišel další příslušník a začali mě tahat ven z auta a pacifikovat. Nejenže mě bili do hlavy, také mi na ni poté tlačili kolenem. Mám také naražená žebra. To potvrzuje lékařská zpráva, protože jsem byl poté na vyšetření v motolské nemocnici,“ tvrdí pan Marek.

Související obsah

Zda bylo jednání příslušníků hlídky adekvátní, je podle odborníků velmi těžké posoudit. "Každá situace je jiná. Strážníci by měli dodržovat nějaký zákon, pokud jej respektovali, tak byl zásah naprosto v pořádku. Lidé jsou čím dál agresivnější, což je veliký problém,“ řekl pro TN.cz emeritní policejní psycholog Josef Kovářík.

Strážnici kurýra pak předvedli na služebnu. "Přestupkovým chováním 40letého muže se bude nyní zabývat příslušný správní orgán,“ uzavřela Seifertová.

"Poté, co mě podrobili dechové zkoušce i testu na drogy, jejíchž výsledky byly negativní, mě propustili. Nepodepsal jsem však žádný protokol, pouze papír o provedené dechové zkoušce a testu,“ uzavřel pan Marek.
 

Podívejte se na záběry ze zásahu, které zveřejnila Městská policie Praha:

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz