Krimi

Muž na sobě testoval neprůstřelnou vestu. Padl k zemi s vážným zraněním

Netradičním případem se zabývají středočeští kriminalisté. Třicetiletý muž na Nymbursku se rozhodl vyzkoušet neprůstřelnou vestu. Namířit proti sobě svou legálně drženou zbraň a postřelil se. Vážně zraněného zdravotníci uvedli do umělého spánku a vrtulníkem převezli do nemocnice.

Událost se stala v pondělí kolem půl deváté večer v Lysé nad Labem. Podle informací TV Nova měl dostat třicetiletý muž posilněný alkoholem při setkání se známými a příbuznými nápad, že otestuje svoji neprůstřelnou vestu.

Aby dokázal, že tato ochrana funguje, měl svou zbraň ráže šest milimetrů namířit proti sobě a střelit se do hrudníku. Podle policistů šlo o taktickou vestu. Ta ho však neochránila a muž začal masivně krvácet. Na místo proto vyrazili záchranáři, povolán byl také vrtulník.

Související obsah

"Ošetřili jsme muže se střelným poraněním hrudníku. Byl uveden do umělého spánku, byly mu následně zajištěny dýchací cesty a po ošetření jej záchranáři vrtulníkem převezli do pražské vinohradské nemocnice,“ řekla TN.cz mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Vyšetřovatelé se pracují s několika verzemi toho, jak se událost mohla odehrát. "Nejpravděpodobnější je, že si muž způsobil zranění sám,“ doplnila policejní mluvčí Petra Potočná.

"Nyní čekáme na výslechy všech svědků, včetně zraněného muže,“ uzavřela Potočná.

Čechovi hrozí v Thajsku vězení proto, že měl u sebe neprůstřelnou vestu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz