Domácí

Pohřeb Hany Maciuchové: Město jí poděkovalo originálním hlášením

Pohřeb Hany Maciuchové: Město jí poděkovalo originálním hlášením
Zdroj: Profimedia

Na Ústředním hřbitově Neředín v Olomouci byly tento týden uloženy ostatky herečky Hany Maciuchové, která zemřela v úterý 26. ledna ve věku 75 let. Na přání rodiny se poslední rozloučení odehrálo jen v nejužším kruhu rodiny, bez oficialit a hostů.

Důstojně se město Olomouc rozloučilo s nedávno zesnulou herečkou Hanou Maciuchovou. Ta měla k hanácké metropoli silné osobní i rodinné pouto. Proto hvězda vinohradského divadla v Praze dožila své poslední dny právě tam.

"Statutární město vyjadřuje hlubokou soustrast rodině paní Hany Maciuchové. Paní Hano, upřímně a z celého srdce děkujeme za vše, co jste nám svým uměním i celým vaším životem dávala,“ znělo v pondělí po 13. hodině z amplionů olomouckého informačního systému.

Související obsah

Sdělení provázela i znělka legendárního Večerníčku Krkonošské pohádky, kde Hana Maciuchová ztvárnila nezapomenutelnou roli Anče, děvečky s pořádně prořízlou pusou. A v pondělí odpoledne se pak hereččini nejbližší s nositelkou nevšedního hereckého talentu rozloučili na ústředním hřbitově v Olomouci.

Herci oplakávají Hanu Maciuchovou. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

tmz.vo.llnwd.net
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz