Domácí

Mladá žena si chtěla najít práci. Teď jí kvůli tomu hrozí vězení

Mladá žena si chtěla najít práci. Teď jí kvůli tomu hrozí vězení
Zdroj: Getty Images

Nešťastně skončilo hledání zaměstnání pro mladou ženu ze středních Čech. Naletěla totiž podvodníkovi a založila si bankovní účet, který neznámý pachatel využíval k zasílání finančních částek od osob, které podvedl na internetu. Žena je nyní stíhána ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti.

Celý příběh začal nevinně. 24letá žena si na internetu chtěla najít práci a při hledání na internetových stránkách narazila na inzerát, který jí zaujal, a proto kontaktovala muže na e-mail, který byl v inzerátu uveden.

"Pachatel, který zde vystupoval jako muž a jednatel firmy, ženě uvedl, že je nutné, aby si na své jméno založila nový bankovní účet, kam jí bude následně zasílána výplata. Poté však udělala velmi zásadní chybu a na vyžádání neznámému muži zaslala i fotokopii svého občanského průkazu a aktivační klíč do internetového bankovnictví. Muž s ní poté přestal komunikovat a do internetového bankovnictví jí zamezil přístup a účet začal sám ovládat," uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Podle policie neznámý pachatel účet využíval k zasílání finančních částek od poškozených osob, které v několika případech podvedl na internetu.

Související obsah

"Na různých internetových portálech, sloužících k prodeji zboží, využil bankovního účtu čtyřiadvacetileté ženy, kam si nechal zasílat peníze za jím nabízenou elektroniku a zboží na internetových prodejních portálech. Zboží poškozeným nikdy nedodal a takto podvedl a okradl nejméně 20 osob, které zaplatili za nedodané zboží dohromady téměř 170 tisíc korun," dodal Truxa.

Zatímco pachatel zůstává neznámý, tak proti ženě již bylo zahájeno trestní stíhání. Středočeští kriminalisté ji viní ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti z nedbalosti. Ženě nyní hrozí až rok za mřížemi.

Smůlu měl také muž, který si chtěl přivydělat nakupování virtuálních měn. Podívejte se o kolik peněz přišel:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz