Domácí

Blatného v Chebu uvítaly protesty. Se situací pomůže stát, slíbil ministr

Situace v chebské nemocnici je vážná, zařízení se potýká s problémem nedostatku lůžek pro pacienty s covidem a přetíženým personálem. Ve čtvrtek tam proto vyrazil ministr Blatný, který přislíbil pomoc od státu. Před nemocnicí protestovali místní lidé.

"Všichni si uvědomujeme, jak složitá je v Chebu situace a chceme tu pomoci. Jsem rád, že během jednání, které jsme vedli s vedením kraje a nemocnice, jsme našli cesty, jak do budoucna řešit situaci v Karlovarském kraji, která je dána přetížením nejen této nemocnice, ale v kraji jako takovém," uvedl Blatný na tiskové konferenci.

"Hovořili jsme o spolupráci s Německem, které je k tomu otevřené. Ale současná situace je v některých místech podobná nebo i horší než v České republice. Snažíme se proto přistoupit k jiným řešením. Zejména jsme se dohodli, že seženeme tři lékaře z interny, kteří mohou pomoci této nemocnici," dodal.

K dispozici pro transport pocientů budou v kraji dva vrtulníky, které budou fungovat 24 hodin denně. Převoz tak budou moci zajistit i v noci. Blatný přislíbil také zajištění převozu většího množství pacientů.

Před nemocnicí se shromáždili lidé s transparenty, na kterých stálo například "Vaše lži ohrožují životy" nebo "Váš ješitný postoj je nám tady houby Blatný". Místní tím dali najevo, co si o ministru Blatném a jeho politice myslí. Místo monitorovala policie.

Podívejte se, jak to před nemocnicí při návštěvě Blatného vypadalo:

Situace v chebské nemocnici je vážná

Primář interního oddělení chebské nemocnice Stanislav Adamec před několika týdny uvedl, že zdravotníci jsou nuceni si vybírat, kterým pacientům poskytnou intenzivní péči a kterým ne.

Nemocnice dočasně uzavřela porodnické oddělení, aby mohli její zaměstnanci posílit kolegy pracující s pacienty s covidem. Problém s kapacitou ale nastal i u lůžek, kraj proto rozhodl o využití necovidových lůžek k péči o pacienty s covidem.

Související obsah

"Pacientům bez nákazy covid je poskytnuta intenzivní péče v nemocnicích v Sokolově a v Karlových Varech," vysvětlil Kulhánek.

Personál v nemocnicích napříč celou republikou je vytížený a vystavený hrozbě nákazy. Zdravotníci proto naléhají, že chtějí rychle dostat druhou dávku vakcíny.

Celou tiskovou konferenci si poslechněte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz