Domácí

Mladík se pokusil zabít v přímém přenosu, jeden z diváků ho zachránil

Mladík se pokusil zabít v přímém přenosu, jeden z diváků ho zachránil
Zdroj: Profimedia

Zřejmě bolestivý rozchod dohnal mladého muže z Českobudějovicka k rozhodnutí si sáhnout na život. Sebevraždu chtěl provést v živém vysílání na sociální síti. Jeden ze sledujících neváhal a okamžitě zavolal policii, která vtrhla k muži domů a zachránila ho. Pořezaný na obou rukách skončil v nemocnici.

Mladý muž spustil živé vysílání okolo půl jedné ráno v úterý. Podle policie ho sledovaly desítky lidí, přičemž jeden z nich se rozhodl okamžitě obrátit na policii. Na lince 158 operátorovi sdělil, že jeho kamarád chce spáchat sebevraždu v přímém přenosu. 

Díky svému pohotovému jednání svému příteli zachránil život. "Muž měl u sebe nůž, který po chvíli vyměil za sklo a začal se řezat v oblasti rukou," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová. Oznamoval policii prozradil i adresu svého kamaráda, policisté tak okamžitě vyrazili na místo, kde byli za pár minut.

Související obsah

Na bouchání na dveře muž nereagoval, takže policisté vtrhli dovnitř násilně. "Z oznámení bylo jasné, že jde o zdraví a život. A také šlo, muže našli s poraněními na obou rukách a následně ho předali přivolaným záchranařům, kteří ho odvezli k dalšímu ošetření," konstatovala Krausová.

Dodala, že mladík byl opilý a za pokusem o sebevraždu stál zřejmě rozchod s dívkou. Ocenila i jednání jeho kamaráda, který se zachoval ukázkově. "Všímejte si okolí i ve virtuálním prostředí. Nepodceňujte takovéto informace, nesledujte slepě co se z videí vyvine, ale reagujte. Díky mladíkovi, oznamovateli, se policistům podařilo zabránit muži v jeho úmyslu," apeluje na veřejnost Krausová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz