Domácí

Plán pohřbu Ladislava Štaidla: Jeho děti rozhodly o přísném zákazu!

Plán pohřbu Ladislava Štaidla: Jeho děti rozhodly o přísném zákazu!
Zdroj: Profimedia

Úplné embargo na informace o posledním sbohem Ladislavu Štaidlovi. Tak se rozhodli potomci legendy české pop music, kteří zřejmě chtějí milovaného tatínka pohřbít v naprostém utajení. Obřad už byl ve středu zařizovat nejstarší syn Jiří. Velkému rozloučení, které by si Štaidl zasloužil, nenahrávají ani vládní opatření proti šíření koronaviru.

Poslední rozloučení s Ladislavem Štaidlem se odehraje každým dnem. S největší pravděpodobností však pouze v nejužším rodinném kruhu. Zajistí ho pražský Pohřební ústav Pegas, který se postaral i o pohřeb Karla Gotta nebo Evy Pilarové.

Štaidlovy děti na něj ale uvalily informační embargo. "Rodina si výslovně nepřála, abychom o pohřbu poskytovali jakékoliv informace," řekla TN.cz zaměstnankyně pohřebního ústavu.

Jeho pobočku na Novém Městě ve středu podle deníku Blesk navštívil hudebníkův syn Jiří, který se smutné záležitosti zřejmě zhostil coby nejstarší ze sourozenců. Štaidl zemřel ze soboty na neděli, bylo mu 75 let. Několik týdnů bojoval s covidem-19.

Související obsah

O pohřbu zatím nic nevědí ani Štaidlovi blízcí kamarádi, se kterými většinu života spolupracoval. "Já vůbec nevím, nemám žádné zprávy. Zejména v této době covidové, jaké chcete dělat rozloučení? Jsou přece limity na 15 lidí," nechal se slyšet hudební boss František Janeček.

Právě vládní opatření a omezení počtu smutečních hostů na 15 lidí jsou momentálně největší překážkou všech pohřbů v Česku. Štaidl ale pohřby neměl rád, nepřišel dokonce ani na ten Gottův, a tak je možné, že nebýt koronavirové epidemie, stejně by se velké rozloučení nekonalo.

Ladislav Štaidl se vepsal do dějin hudby mnoha nesmrtelnými hity:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz