Domácí

Děti Ladislava Štaidla mu splní poslední přání. Týká se jeho pohřbu!

Děti Ladislava Štaidla mu splní poslední přání. Týká se jeho pohřbu!
Ladislav Štaidl | Zdroj: Korzo

Český showbyznys stále truchlí za Ladislava Štaidla, který naposledy vydechl v noci ze soboty na neděli. Všichni se ptají, kdy bude poslední rozloučení. Právě s pohřbem se pojí údajné přání legendy české pop music, jež hodlají jeho potomci respektovat.

Není tajemstvím, že Ladislav Štaidl neměl pohřby příliš rád. Vynechal i poslední rozloučení s Karlem Gottem, které sledovala celá země. Stejný postoj údajně zaujal i ke svému vlastnímu obřadu.

Podle deníku Blesk si pohřeb nepřál a jeho děti, dcera Karolína a synové Jiří, Jan a Artur, to budou respektovat. 

"Sejdou se až k převzetí a uložení ostatků. Všichni jim teď volají, kdy bude pohřeb, ale oni ho dělat podle informací ze čtvrtečního dopoledne nechtějí. Hodlají vyslyšet přání zesnulého pana Štaidla," řekl listu zdroj z okolí rodiny.

Související obsah

Ve čtvrtek byl záležitosti spojené s pochováním otce řešit nejstarší syn Jiří v pohřebním ústavu na pražském Novém Městě. "Rodina si výslovně nepřála, abychom o pohřbu poskytovali jakékoliv informace," řekla TN.cz jeho zaměstnankyně.

Velkému poslednímu rozloučení, na kterém by se s legendárním hudebníkem rozloučili kamarádi a kolegové ze showbyznysu, by stejně nenahrávala současná opatření proti koronaviru. Vláda omezila počet smutečních hostů na pouhých 15 lidí.

Štaidl zemřel ve věku 75 let po několika týdnech boje s covidem-19. Na vrcholu hudební kariéry byl v 70. a 80. letech, po sametové revoluci se věnoval podnikání. Je podepsán třeba pod hitem Kávu si osladím Karla Gotta nebo Oheň, voda, vítr od Dalibora Jandy.

Ladislav Štaidl se vepsal do dějin hudby mnoha nesmrtelnými hity:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz