Zahraničí

V Itálii umrzl bezdomovec. Částka na jeho účtu vás rozhodně překvapí

V Itálii umrzl bezdomovec. Částka na jeho účtu vás rozhodně překvapí
Zdroj: Getty Images

Ohromné jmění měl na svém účtu pětasedmdesátiletý italský bezdomovec, který minulý týden umrzl na milánském železničním nádraží. Navíc každý měsíc dostával i vysokou penzi z Mnichova, která činila 750 eur (necelých 19 500 korun).

Umberto Quintino Diaco opustil v 17 letech rodnou Kalábrii a odešel do Mnichova. Jak si vydělával na živobytí, však není jasné. "Hledali jsme ho, ale zřejmě nikdy nechtěl být objeven,“ citoval italský portál Il Fatto Quotidiano mužovu sestru Corriere.


Minulý týden však muž umrzl ve svém provizorním přístřešku z kartonu a prostěradel na nakládací rampě pro auta ve stanici Porta Garibaldi v Miláně. Vyšetřovatelé zjistili, že měl na svém účtu nastřádáno více než 100 tisíc eur (přes 2,5 milionu korun) a dalších 19 tisíc eur (přibližně 493 tisíc korun) měl uloženo v cenných papírech.

Související obsah


Každý měsíc mu navíc z Mnichova chodil důchod ve výši 750 eur (asi 19 500 korun). Navíc se ukázalo, že vlastnil také dům v Kalábrii a dvě dodávky, za které platil pojištění. Při ohledání těla u něj kriminalisté našli 1235 eur v hotovosti (zhruba 32 tisíc korun).


Agenti našli majetek zemřelého ve schránce katolické charity Caritas. To měla být jediná organizace, které měl dotyčný důvěřovat. Dobrovolníci mu pravidelně nabízeli pomoc, tu však odmítal.

Kvůli mrazivým teplotám jsou v ohrožení bezdomovci. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz