Domácí

Patnáctiletá dívka zachránila život sousedovi. 79letý muž málem zemřel

Patnáctiletá školačka z České Lípy prokázala mimořádnou rozhodnost a odvahu, když zachránila život sousedovi. Probudily ji rány, křik a sténání. Nejdřív si myslela, že se k nim do domu někdo vloupal. Pak zjistila, že zvuky jdou ze sousedního domu. Vzbudila otce, zavolali policii a společně pomohli staršímu muži, který skončil po nešťastném pádu ze schodů v bezvědomí.

Patnáctiletá Kristýna právě spala, když ji probudily nezvyklé zvuky. Odkud vycházejí, v tu chvíli nebylo jasné. "Vzbudila mě strašná rána. Myslela jsem, že je někdo u nás a chce nám něco udělat. Proto jsem se bála vyjít z pokojíčku," popsala zachránkyně.Pak si školačka všimla, že rány, sténání a volání o pomoc, přicházejí přes společnou zeď se sousedem. "Bylo víc a víc ran a já byla úplně vyklepaná. Řekla jsem taťkovi, že mám pocit, že soused spadl ze schodů, protože je už starší. Pak jsem slyšela volání o pomoc a křičení," řekl studentka.Otec dívky, který spal po noční směně, hned běžel dům souseda prozkoumat. Šel jsem se kouknout zezadu a zepředu, jestli nedošlo k nějakému násilnému činu a když bylo zamčeno, tak jsem zavolal policii," řekl muž.

Související obsah
"Viděli jsme, že muž tam bezvládně leží na zemi. Když jsme tam vstoupili, tak měl zkrvavenou hlavu, krev byla na schodech i na zdech. Byl v bezvědomí. Kolega mu vytáhl zapadlý jazyk," uvedl zasahující policista Michal Franc.Ukázalo se, že senior upadl na schodech tak nešťastně, že se při tom těžce zranil. "Pacient byl v přímém ohrožení života," uvedla mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.79letý senior je nyní hospitalizovaný v Českolipské nemocnici. "Tímto bych chtěl slečně poděkovat, protože nám pomohla zachránit lidský život," dodal mluvčí záchranky.

Související obsah"Jsem pyšný. Zachovala se tak, jak měla. Nebylo jí to lhostejný. Dárek už dostala. Byl to nový telefon," řekl tatínek dívky."Aspoň vím, že dokážu někomu pomoct a vím, co dělat, když se něco stane," dodala dívka. Kristýna se teď těší, až se starý pán vrátí z nemocnice a budou si moci zase spolu popovídat, jako obvykle.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz