Domácí

Trojice šla krást, ale všichni se na místě opili, "jak zákon káže"

Přímo při činu chytili policisté tři cizince, kteří chtěli vykrást restauraci na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti na jihu Čech. Zloději byli namol opilí. Dopadnout je pomohl policejní pes.

Tři cizinci se vypravili do restaurace, která je teď uzavřená, a brali tam všechno, co jim přišlo pod ruku. Hlavně alkohol, kterým se během loupeže zřejmě posilňovali. Když je v prvním patře vyčenichal policejní pes, sotva stáli na nohou.

Policisté jim po zadržení naměřili dvě až čtyři promile alkoholu v dechu. Přestože byli namol opilí, snažili se policejní hlídce klást odpor. Zasahující policisté museli proto použít donucovací prostředky.

 

Související obsah

Při svém řádění v restauraci způsobili zloději škodu za zhruba 16 tisíc korun. Restauraci navíc znečistili, a přestože škoda, kterou způsobili, není příliš velká, hrozí jim až osmileté vězení. Vloupání se totiž odehrálo v době nouzového stavu.

Stejný trest hrozí i muži, který se nedávno vypravil vykrást otevřený rodinný dům na Táborsku. Majitel nemovitosti ale opilého zloděje objevil ve chvíli, kdy se mu snažil ukrást elektroniku. Až do příjezdu policie ho zadržel. V tomto případě zloděj nadýchal tři promile.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz