Videoreportáž

Obří škoda! Na Zlínsku vykolejil vlak se zbrusu novými auty

Po nehodě dvou nákladních vlaků bude nejspíš až do sobotního odpoledne neprůjezdný železniční koridor u Otrokovic na Zlínsku. Vlaky se tam srazily v pátek kolem druhé hodiny ráno. Jeden z nich vezl nové vozy. Škody prý půjdou do desítek milionů korun.

Nákladní vlak naložený desítkami osobních aut těsně před otrokovickým nádražím zastavila červená. Jenomže o pár minut později jel po stejné koleji ve stejném směru druhý nákladní vlak. Jeho strojvůdce už nestačil rozjetou soupravu ubrzdit."Předběžná šetření ukazují na pochybení zaměstnanců Správy železnic, protože nehoda se stala v průběhu plánované výluku, kdy bylo vypnuto staniční i zabezpečovací zařízení," uvedla mluvčí Správy železnic Kateřina Šubová.Čtyři plně naložené vagóny vykolejily a zablokovaly i druhou kolej. Provoz na velmi vytíženém koridoru se zastavil."Bylo tady jedno lehké zranění osoby, která byla převezena zdravotnickou službou na ošetření do nemocnice," řekl velitel zásahu drážních hasičů Karel Hrehuš.

Související obsahVšechny vlaky, včetně rychlíků z jihu Moravy, tak kvůli tomu končí na otrokovickém nádraží, dál směrem na Přerov je totiž železniční trať neprůjezdná. Dráhy zřídily náhradní autobusovou dopravu, přesto spoje nabírají velká zpoždění v řádu desítek minut.Hasiči vykolejené vagóny zajistili speciálním vyprošťovacím tankem, který dorazil z Přerova.Jen na poškozených autech se škoda odhaduje nejméně na 20 milionů korun. Bude ale nejspíš mnohem vyšší. "Všechna auta, která na vlaku byla, vyřadíme ze záručního systému, tak, aby se nemohla prodat jako nová," uvedl vedoucí právního a PR oddělení automobilky Petr Michník.

Související obsahLikvidace železniční nehody se ale protáhne. Jen zajištění naložených aut, aby se při manipulaci z vagónů nesesunula, trvalo hasičům dlouhé hodiny. Je možné, že se provoz na trati podaří plně obnovit až koncem víkendu.

mb, TN.cz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Videoreportáž

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz