Domácí

Husák skončil v čele liberecké policie. Převzal si odvolání z funkce

Vladislav Husák definitivně skončil ve funkci šéfa krajské liberecké policie. V pátek si převzal odvolání od policejního prezidenta Jana Švejdara.

"Mohu potvrdit, že pan Husák si v pátek převzal fyzicky odvolání z funkce krajského ředitele liberecké policie,“ řekla TN.cz mluvčí policie Kateřina Rendlová.


Policejní prezident Jan Švejdar odvolal šéfa krajské liberecké policie Vladislava Husáka k 1. únoru. Důvodem byla jeho účast na oslavě narozenin bývalého poslance Petra Bendy v Teplicích na konci ledna. Událost se totiž uskutečnila i přes vládou zavedená protiepidemická opatření.

Související obsah


Kvůli hospitalizaci si však Husák nemohl osobně odvolání převzít, i nadále tak zůstával ve funkci a nebylo jasné, kdy si bude rozhodnutí schopný vyzvednout. Krátce po incidentu však Husák informoval, že rezignaci policejnímu prezidentovi sám nabídl. Více se dočtete v tomto článku


Švejdar rovněž souhlasil s Husákovým přeřazením na řadové místo. "Pan Husák si sám podal žádost o převelení. Nyní bude působit na Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy,“ uzavřela Rendlová.

Party v teplickém hotelu stála místo policejního ředitele Husáka. Více se dozvíte v následující reportáži:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz