Domácí

Husák skončil v čele liberecké policie. Převzal si odvolání z funkce

Vladislav Husák definitivně skončil ve funkci šéfa krajské liberecké policie. V pátek si převzal odvolání od policejního prezidenta Jana Švejdara.

"Mohu potvrdit, že pan Husák si v pátek převzal fyzicky odvolání z funkce krajského ředitele liberecké policie,“ řekla TN.cz mluvčí policie Kateřina Rendlová.


Policejní prezident Jan Švejdar odvolal šéfa krajské liberecké policie Vladislava Husáka k 1. únoru. Důvodem byla jeho účast na oslavě narozenin bývalého poslance Petra Bendy v Teplicích na konci ledna. Událost se totiž uskutečnila i přes vládou zavedená protiepidemická opatření.

Související obsah


Kvůli hospitalizaci si však Husák nemohl osobně odvolání převzít, i nadále tak zůstával ve funkci a nebylo jasné, kdy si bude rozhodnutí schopný vyzvednout. Krátce po incidentu však Husák informoval, že rezignaci policejnímu prezidentovi sám nabídl. Více se dočtete v tomto článku


Švejdar rovněž souhlasil s Husákovým přeřazením na řadové místo. "Pan Husák si sám podal žádost o převelení. Nyní bude působit na Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy,“ uzavřela Rendlová.

Party v teplickém hotelu stála místo policejního ředitele Husáka. Více se dozvíte v následující reportáži:


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz