Domácí

Muži vypadla peněženka s několika tisíci. Poctivý mladík vše vrátil

Muži vypadla peněženka s několika tisíci. Poctivý mladík vše vrátil
Zdroj: Policie ČR

Poctivost a zodpovědnost jsou dvě vlastnosti, které zjevně mladíkovi z Brna nejsou cizí. Když na parkovišti našel peněženku s několika tisíci korunami, neváhal a předal ji městské policii. Šťastný majitel tak dostal zpět peníze, i své doklady.

Nejprve zklamání, pak pocit radosti zažil ve čtvrtek 31letý muž, který na parkovišti v centru Brna ztratil peněženku. K jeho štěstí nedlouho poté místem procházel 23letý mladík, který peněženku našel. Neváhal a obratem ji předal strážníkům.

"Ti celý její obsah vyskládali a kromě dvou platebních karet našli uvnitř i vyšší hotovost a také dokumenty, díky kterým se jim podařilo vyrozumět majitele a vylepšili mu tak před víkendem náladu," uvedl mluvčí brněnské městské police Pavel Šváb.

Související obsah

Nedlouho poté se tak na žabovřeské služebně majitel zastavil a peněženku si převzal. Zároveň potvrdil, že mladík vrátil vše, co v ní bylo, a to včetně hotovosti ve výši téměř pěti tisíc korun.

Ne všichni lidé se ale při nálezu zachovají zodpovědně. O tom ví své i seniorka z Ostravy, která minulý rok v listopadu z okna vyklepala 170 tisíc korun. Zpátky se jí vrátilo pouze zhruba 90 tisíc, přičemž nálezci se ozvali až poté, co policie zveřejnila výzvu.

Připomeňte si kuriózní událost v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz