Domácí

Muži vypadla peněženka s několika tisíci. Poctivý mladík vše vrátil

Muži vypadla peněženka s několika tisíci. Poctivý mladík vše vrátil
Zdroj: Policie ČR

Poctivost a zodpovědnost jsou dvě vlastnosti, které zjevně mladíkovi z Brna nejsou cizí. Když na parkovišti našel peněženku s několika tisíci korunami, neváhal a předal ji městské policii. Šťastný majitel tak dostal zpět peníze, i své doklady.

Nejprve zklamání, pak pocit radosti zažil ve čtvrtek 31letý muž, který na parkovišti v centru Brna ztratil peněženku. K jeho štěstí nedlouho poté místem procházel 23letý mladík, který peněženku našel. Neváhal a obratem ji předal strážníkům.

"Ti celý její obsah vyskládali a kromě dvou platebních karet našli uvnitř i vyšší hotovost a také dokumenty, díky kterým se jim podařilo vyrozumět majitele a vylepšili mu tak před víkendem náladu," uvedl mluvčí brněnské městské police Pavel Šváb.

Související obsah

Nedlouho poté se tak na žabovřeské služebně majitel zastavil a peněženku si převzal. Zároveň potvrdil, že mladík vrátil vše, co v ní bylo, a to včetně hotovosti ve výši téměř pěti tisíc korun.

Ne všichni lidé se ale při nálezu zachovají zodpovědně. O tom ví své i seniorka z Ostravy, která minulý rok v listopadu z okna vyklepala 170 tisíc korun. Zpátky se jí vrátilo pouze zhruba 90 tisíc, přičemž nálezci se ozvali až poté, co policie zveřejnila výzvu.

Připomeňte si kuriózní událost v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz