Koronavirus

Hotové unikáty v Česku! V těchto obcích covid-19 lidé vůbec neznají

V České republice jsou místa, kde se koronavirus do této chvíle neobjevil. Jen ve středních Čechách eviduje středočeská hygienická stanice pět vesnic, kde covid neprodělal ani jeden z místních.

Koronavirus se nekontrolovatelně šíří po celém světě. V Česku je ale několik obcí, kam dosud nepronikl. Podle místních je to prý tím, že tam všichni dodržují opatření.


"Mohu mluvit za Středočeský kraj, který eviduje pět obcí bez jediného potvrzeného případu, a to od začátku pandemie koronaviru,“ řekla TN.cz mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.


Jde například o obce Prusice nebo Brdy. "Je velmi těžké zhodnotit, proč se tam zatím nikdo nenakazil. Podle mého názoru jde o souhru velmi příznivých okolností. V obcích totiž žije málo obyvatel, kteří jsou zřejmě velmi uvědomělí,“ popsala Šalamunová.

Související obsah


Nezasaženou vesnicí je i Loucká na Kladensku. Žije tam 137 lidí. Redakce TN.cz se snažila zjistit, v čem tkví tajemství, že nikdo z místních se dosud nenakazil.


"Především v uvědomělosti a spolupráci. V době, kdy byla dezinfekce nedostatkovým zbožím, se nám ji podařilo zajistit a roznášeli jsme ji občanům po vsi. Někteří zase šili roušky,“ řekla starostka Monika Pelichovská.


Vedení obce si navíc pochvaluje komunikaci s občany a zpětnou vazbu, kterou od nich dostává. "Jsme rádi, že ti, co byli v karanténě, nám o tom dali včas vědět. Testy měli všichni nakonec negativní,“ doplnila Pelichovská.


Lidé se prý teď raději příliš nestýkají. "Ani děti nechodí nyní tolik ven si hrát,“ dodala.

Stále více evropských zemí uzavírá hranice a omezuje vstup. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz