Koronavirus

Pozor, teď to píchne! Prymula se ujal očkování. Podává vakcíny v Motole

Kdo se nechá tento víkend očkovat v pražské motolské nemocnici, potká odborníka na slovo vzatého. Vakcíny totiž v nemocnici podává bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Nastoupil tam jako dobrovolník a pomáhá zdejším zdravotníkům.

O Romana Prymulu byl v sobotu zájem. Lidé si s ním chtěli povídat nebo se fotit. "Jsem tu už druhý den. Je dobré přispět o víkendech svojí rukou do mlýna, protože lékařů a sester na očkování není mnoho. Jsou totiž vytížení z péče o hospitalizované pacienty a z testování," řekl televizi Nova Roman Prymula.


Bývalý ministr zdravotnictví sám neočkuje, to dělá sestra. Jeho úlohou je hlavně kontrolovat dokumentaci a zjišťovat stav lidí. Za den jich stihne vyřídit přes sto. "Před tím jsem očkoval poměrně pravidelně, takže to pro mě není nic nového. Od rána jsme naočkovali okolo 60 klientů a za celý den stihneme až 130 lidí," upřesnil.


A proč si vybral právě motolskou nemocnici? "Mám k Motolu úzké vztahy. Uvažoval jsem také o hradecké nemocnici, jelikož v Hradci Králové bydlím, takže není vyloučeno, že budu očkovat i tam," dodal v sobotu Prymula.


Zároveň vyzval všechny zdravotníky, aby také přiložili ruku k dílu. Jedná se hlavně o ty, kteří nyní vykonávají jinou profesi či působí na univerzitě.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz