Koronavirus

Pozor, teď to píchne! Prymula se ujal očkování. Podává vakcíny v Motole

Kdo se nechá tento víkend očkovat v pražské motolské nemocnici, potká odborníka na slovo vzatého. Vakcíny totiž v nemocnici podává bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Nastoupil tam jako dobrovolník a pomáhá zdejším zdravotníkům.

O Romana Prymulu byl v sobotu zájem. Lidé si s ním chtěli povídat nebo se fotit. "Jsem tu už druhý den. Je dobré přispět o víkendech svojí rukou do mlýna, protože lékařů a sester na očkování není mnoho. Jsou totiž vytížení z péče o hospitalizované pacienty a z testování," řekl televizi Nova Roman Prymula.


Bývalý ministr zdravotnictví sám neočkuje, to dělá sestra. Jeho úlohou je hlavně kontrolovat dokumentaci a zjišťovat stav lidí. Za den jich stihne vyřídit přes sto. "Před tím jsem očkoval poměrně pravidelně, takže to pro mě není nic nového. Od rána jsme naočkovali okolo 60 klientů a za celý den stihneme až 130 lidí," upřesnil.


A proč si vybral právě motolskou nemocnici? "Mám k Motolu úzké vztahy. Uvažoval jsem také o hradecké nemocnici, jelikož v Hradci Králové bydlím, takže není vyloučeno, že budu očkovat i tam," dodal v sobotu Prymula.


Zároveň vyzval všechny zdravotníky, aby také přiložili ruku k dílu. Jedná se hlavně o ty, kteří nyní vykonávají jinou profesi či působí na univerzitě.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz