Krimi

Klatovsko: Záchranáři našli otrávené orly mořské. Uhynuli v nervové křeči

Klatovsko: Záchranáři našli otrávené orly mořské. Uhynuli v nervové křeči
Zdroj: DESOP - Záchranná stanice živočichů Plzeň

Čtyři otrávené mořské orly našli v sobotu pracovníci Záchranné stanice živočichů Plzeň u Velkého Boru na Klatovsku. Podle ornitologů uhynuli v nervové křeči. Dravci leželi kousek od hnojiště uprostřed ohradníkem obehnané pastviny pro skot.

"Pocit marnosti vztek a beznaděj. Pro nás je to jeden z nejdrastičtějších úhynů mořských orlů. Čtyři majestátní králové nebes s rozpětím křídel přes dva metry uhynuli v nervové křeči se zatnutými pařáty, sedící na patách s poloroztaženými křídly a skloněnou hlavou,“ popsal nález Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice.


Otrávené dravce našli ornitologové v sobotu kousek od hnojiště uprostřed ohrady pro skot pod Velkým Borem. Podle Makoně na skládku někdo na hromadu hnoje vyváží i zbytky z jatek. "Vývrhy, kůže, peří, běháky od drůbeže a jiné organické zbytky však tentokrát někdo polil jedem,“ tvrdí Makoň.

Související obsah


Právě to bylo zřejmě důvodem úhynu ptáků. Záchranáři případ předali policii. Ta rozhodne, jak bude případ vyšetřovat, až bude mít výsledky pitvy a analýzy obsahu volete uhynulých dravců a zajištěné nástrahy.  


"Už dnes si však troufám tvrdit, že jde o úmyslný trestný čin, týrání zvířat, nelegální manipulaci a používání jedovatých látek,“ uvedl dodal Makoň.


Podle něj nejde v této oblasti o ojedinělý případ. "Podobné kauzy zde mají svou tradici,“ uzavřel.

Případ možného trávení lesních zvířat na Litoměřicku se dostal před soud. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz