Zahraničí

V roce 2017 nás navštívili mimozemšťané, je přesvědčený astronom z Harvardu

V roce 2017 nás navštívili mimozemšťané, je přesvědčený astronom z Harvardu
Zdroj: Profimedia

Podle nejdéle sloužícího předsedy Katedry astronomie harvardské univerzity Avi Loebla nás navštívili mimozemšťané. Mezihvězdný objekt, který proletěl sluneční soustavou v říjnu 2017, byl ve skutečnosti sondou mimozemské civilizace, tvrdí vědec.

19. října 2017 - právě v tento den spatřili astronomové neznámý objekt nad Havajskými ostrovy, který byl pojmenován jako Oumuamua. Podle některých šlo o první mezihvězdný objekt, který není z naší sluneční soustavy. Zdá se ovšem, že vše mohlo být jinak. Podle astronoma Avi Loebla se totiž nejednalo o jen tak ledajaký objekt, ale o dílo mimozemské civilizace, píše The Citizen.

“Tím nejjednodušším vysvětlením je, že tento objekt vytvořila inteligentní civilizace, ovšem ne pozemská,” vysvětluje Loeb na začátku své nejnovější knihy. Opírá se při tom o několik nejasností kolem objektu. Ten byl podle vědce poháněn záhadnou silou po oběžné dráze, kterou se dosud nepodařilo vysvětlit. Objekt byl také nezvykle rychlý. Loeb si proto myslí, že mohl být vyroben z kovu.

Související obsah

Ovšem astrofyzik Ethan Siegel nazval Loeba “kdysi uznávaným vědcem, který, když nepřesvědčil své vrstevníky o svých argumentech, přistoupil k podvádění veřejnosti”. Loeb zase protestuje proti “kultuře šikany“ u akademické obce, která trestá ty, kdo zpochybňují neotřelé nápady. Vědec dokonce sám sebe přirovnává ke Galileovi, který byl také potrestán za tvrzení, že Země není středem vesmír.

Loeb byl nejdéle sloužícím předsedou astronomie na Harvardu. Publikoval stovky článků na poli astrofyziky a kosmologie a spolupracoval například s takovými velikány jako je zesnulý Stephen Hawking.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz