Zajímavosti

Koala zavinila hromadnou nehodu, pak si sama sedla za volant!

Hromadná nehoda pěti aut rozpoutala v pondělní ranní špičce ve městě Adelaide v Austrálii pořádný dopravní chaos. Měla přitom hodně kuriózní příčinu - koalu, která běhala po dálnici. Nezbedné zvíře si přitom následně samo sedlo za volant auta!

Koaly pobíhající po rušné silnici si kolem pondělní osmé ráno všimla jedna z řidiček, která musela zastavit za zmíněnou hromadnou nehodou.


"Řekla jsem si, že pokud tu koalu nechytneme hned a doprava se znovu rozjede, tak dojde k další hromadné nehodě, popsala pro portál 9News Nadia Tugwellová.

Zvíře se jí nakonec podařilo chytit s pomocí dalších čekajících motoristů a strčila ho do kufru svého auta. S odchytem koal má zkušenosti, občas totiž pomáhá těm, které se zraní v okolí jejího domu.

Související obsah

Když následně zaparkovala a čekala na zvířecí záchranáře, oprsklý chlupáč se rozhodl, že jeho dobrodružství ještě není u konce. Koala totiž začala v autě šmejdit a Nadia proto raději vystoupila. Býložravci tak nic nebránilo usadit se přímo za volant. Majitelce auta na koalu zůstala i památka - hluboká rýha na palubní desce.

Zvíře zůstalo klidné až do příjezdu záchranářů, kteří ho vypustili nezraněné zpátky do divočiny. Bez zranění se obešla i hromadná nehoda, kterou nezbedná koala v ranní špičce způsobila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz