Domácí

Nejdřív štěňata, potom elektronika. Žena měla podvést stovky lidí, nejste mezi nimi?

Nejdřív štěňata, potom elektronika. Žena měla podvést stovky lidí, nejste mezi nimi?
Zdroj: Profimedia

Mladá žena z Prahy se loni na jaře začala podle policistů obohacovat na úkor ostatních. Nejdříve pod smyšlenými jmény prodávala štěňata, potom se vrhla na elektroniku, zboží ale nikdy nedodala. Podvedla stovky lidí a přišla si na více než 270 tisíc. V uplynulých dnech si pro ni došli kriminalisté.

Jindřichohradečtí kriminalisté si došlápli na pětadvacetiletou ženu z Prahy, kterou viní z rozsáhlého podvodu. Žena si měla založit desítky falešných účtů na sociálních sítích, desítky falešných e-mailů, pořídila si desítky čísel, vymyslela falešná jména, založila několik bankovních účtů a pustila se do obchodování.

"Při něm podvedla stovky lidí a způsobila škodu za více jak 270 000 korun, přičemž nyní vyčíslená škoda ani počet poškozených zřejmě nejsou konečné," řekla mluvčí policie Lenka Krausová.

Žena nejdřív nabízela štěňata, obchod ale dost možná nevynášel, jak si představovala, přesunula se proto k prodeji elektroniky. Po kupujících podle vyšetřovatelů požadovala zaslání peněz na účet. Někteří zaplatili část, jiní celou sumu, nikdo se ale nikdy vytouženého zboží nedočkal.

"Na každého jednou dojde a platí to i v tomto případě. Podvedení lidé z celé republiky postupně začali mít podezření, že se svých peněz ani objednaných věcí nikdy nedočkají, a tak začali podávat oznámení na obvodních odděleních a ta shromažďovala jindřichohradecká kriminálka," doplnila Krausová.

Související obsah

Policisté ženu obvinili z podvodu, stíhají ji na svobodě. Nyní zjišťují, zda nejsou ještě další poškození, kteří  se zatím nepřihlásili.

Kriminalisté nabádají, aby byli lidé na internetu velmi opatrní a nenechali se zmást nízkou cenou u standardně dražšího zboží. Už to samo o sobě je podezřelé. "V tomto případě také žena založila několik účtů pro své finanční transakce, k čemuž potřebuje osobní data lidí. Proto pokud ztratíte své doklady, ihned tuto skutečnost řešte oznámením na příslušný úřad či v případě krádeže oznámením na příslušné obvodní oddělení policie. Vaše osobní doklady může zneužít jiný člověk a to například k získání finančních půjček," ukončila Krausová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz