Krimi

Ženu uchvátil falešný námořník. Postupně z ní vylákal statisíce korun

Ženu uchvátil falešný námořník. Postupně z ní vylákal statisíce korun
Zdroj: Profimedia

Žena z Chrudimska se na sociálních sítích seznámila s mužem, který o sobě tvrdil, že pracuje jako námořník ve Švédsku. Falešný mořeplavec postupně z ženy vylákal více než tři čtvrtě milionu. Nikdy se však nesetkali.

Podvedenou ženu z Chrudimska přes sociální sítě kontaktoval muž, který tvrdil, že je Čech žijící a pracující ve Švédsku coby námořník. Dále pokračoval vyprávění o tom, jak aktuálně brázdí se svou posádkou moře.

"Po několika dnech se ženě ozval s tím, že se jejich loď porouchala a požádal ji o zapůjčení finančních prostředků na její opravu. Žena mu vyhověla a peníze poslala. Po pár dnech zase potřeboval půjčit na proclení balíčku, který ženě údajně poslal,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Související obsah

Když začátkem února mořeplavec požádal o další peníze, žena mu už žádné neposlala a celou věc oznámila na policii. Neznámému námořníkovi aktuálně hrozí za podvod dva až osm let vězení.

"Bohužel se nejedná o ojedinělý případ, obdobné se stávají napříč celou Českou republikou. Rádi bychom všechny upozornili, že pokud komunikujete s neznámými osobami přes sociální sítě, buďte vždy velmi obezřetní,“ dodala Holečková.

Muž naletěl podvodníkovi. Zaplatil desetitisíce, ale zboží nedostal. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz