Zahraničí

Při pádu letadla zemřelo 62 lidí, vyšetřovatelé řekli, co za ním stálo!

Při pádu letadla zemřelo 62 lidí, vyšetřovatelé řekli, co za ním stálo!
Zdroj: Profimedia

Vyšetřovatelé, kteří se snaží objasnit lednovou tragickou nehodu dopravního letadla v Indonésii, při níž zahynulo 62 lidí, zveřejnili předběžnou zprávu. Podle ní stály za zkázou boeingu problémy s motory.

Podle prvotních závěrů expertů totiž motory měly nerovnoměrný tah, který poslal letadlo do ostré otočky a následně se stroj zřítil do oceánu, píše CNN.

Dvacet šest let starý boeing 737-500 společnosti Sriwijaya Air letící z Jakarty dosáhl 9. ledna výšky asi dva a půl kilometru, když se páka řídící výkon levého motoru začala pohybovat, zatímco ta regulující tah pravého zůstala na svém místě.

"Nevíme, zda byla rozbitá, ale rozhodně jde o anomálii, protože levá (páka) se pohnula o hodně dolů, zatímco ta pravá ne - jako kdyby se zasekla," popsal jeden z vyšetřovatelů Nurcayho Utomo.

Související obsah

Stroj ještě následně vystoupal asi do tří kilometrů, autopilot se vypnul a letadlo se ostře naklonilo na levou stranu a následně začal jeho fatální sestup do mořských vln.

Vyšetřovatelé nicméně stále nemají k dispozici všechny potřebné informace, potápěči totiž stále nenašli zařízení zaznamenávající hovory v kokpitu. To by mohlo objasnit, o čem piloti před tragédií mluvili a jak se případně pokoušeli zřícení boeingu zabránit.

Připomeňte si nehodu v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz