Domácí

Chcete být blízko Karlu Gottovi? Máte šanci, prodávají hrob na Malvazinkách

Chcete být blízko Karlu Gottovi? Máte šanci, prodávají hrob na Malvazinkách
Zdroj: Profimedia, Facebook

Skalní fanoušci Karla Gotta mají unikátní šanci, jak být věčnému Slavíkovi nablízku už napořád. Na hřbitově na pražských Malvazinkách, kde legendární zpěvák věčně odpočívá, se totiž prodává hrob. Stačí z peněženky vytáhnout několik tisícovek a může být váš.

Na sociální síti facebook se ve čtvrtek objevil inzerát, který by mohl zaujmout fanoušky Karla Gotta. Prodává se totiž hrobové místo na hřbitově na pražských Malvazinkách. Tam je na věčném odpočinku i legendární Mistr.

"Prodám hrobové místo na hřbitově na Malvazinkách. Přímo u vchodu, výhodné umístění," stojí v nabídce. Za hrob na Gottově hřbitově zaplatíte 30 tisíc korun. Současný majitel nabízí i pomník, který už u hrobového místa stojí.

Malvazinský hřbitov je poměrně malý. Blízko k hrobu věčného Slavíka, jenž se nachází v jihovýchodní části, je to prakticky z každé jeho části. Řada jeho skalních příznivců žijících v Praze tak určitě projeví o nabízené hrobové místo zájem.

Po smrti Karla Gotta, který naposledy vydechl 1. října 2019, se o místu jeho posledního odpočinku dlouho spekulovalo. Mluvilo se o rodinné hrobce Gottových v Újezdě u sv. Kříže na Rokycansku, Mistr si ale dopředu vybral Malvazinky. "Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma," vysvětlila vdova Ivana.

Související obsah

Několik málo minut jízdy od hřbitova na Malvazinkách totiž leží proslulá vila Bertramka s výhledem na Prahu, na kterou nedal zpěvák dopustit. Nový majítel nabízeného hrobu tak bude mít blízko ke Gottovi dvojnásobně.

Pokud byste měli o hrob zájem a někdo vás předběhne, nemusíte věšet hlavu. Podobné nabídky míst na Malvazinkách se na inzertních portálech objevují s železnou pravidelností. 

Nabídka (najdete ji zde) hrobového místa na hřbitově na Malvazinkách:

V den nedožitých 81. narozenin Karla Gotta fanoušci jeho hrob zahrnuli svíčkami a kyticemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz