Koronavirus

Izolace nejpostiženějších okresů začala, příjezdové cesty hlídají policisté

Úderem čtvrteční půlnoci začaly policejní hlídky kontrolovat přístupové cesty do tří okresů - Trutnov, Cheb a Sokolov. V reportáži štábu TV Nova se můžete podívat, jak to v noci vypadalo na hranici trutnovského okresu poblíž obce Kuks na silnici vedoucí od Jaroměře na Trutnov.

Vláda se kvůli špatné situaci v souvislosti s koronavirem rozhodla izolovat tři okresy. Trutnov, Sokolov a Cheb se od půlnoci v noci na pátek uzavřely. Lidé, kteří tam žijí, nesmí až na výjimky regiony opouštět, stejně tak nesmí nikdo do těchto okresů přijíždět.

Policie ještě před začátkem platnosti nových nařízení informovala, že na dodržování opatření bude dohlížet více než 500 policistů, kteří budou hlídkovat na celkem 80 stanovištích. Prověrky mají být namátkové, kontrolní stanoviště jsou například i na nádražích.

Policisté prý budou chtít lidem především domlouvat, ale hříšníkům můžou hrozit i pokuty na místě až do výše deseti tisíc korun a správní řízení.

Související obsah

Počítalo se s tím, že zpřísněná opatření budou platit nejméně do konce nouzového stavu, ten ale poslanci ve čtvrtek neprodloužili, zatím proto omezení platí do 14. února, kdy o půlnoci stávající nouzový stav skončí.

Uzavřené okresy v Karlovarském kraji hlídá 40 policejních hlídek. Podívejte se na reportáž TV Nova:

mch / klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz