Krimi

Případ falešných sirotků z Prahy má dohru. Pěstounku obvinili z podvodu

Policisté obvinili pěstounku z Prahy z podvodu. Podle nich zorganizovala sbírku na neexistující sirotky a vybrala od lidí více než milion korun. Teď jí za to hrozí až osm let vězení.

Začalo to srdceryvným příběhem o třech chlapcích, jejichž rodiče zemřeli při dopravní nehodě, úřady na ně zapomněly a oni zůstali na vše sami. Pěstounka ho zveřejnila loni v srpnu na sociální síti i s číslem účtu a spustila se lavina pomoci.

Přes 1300 lidí poslalo během dvou dnů celkem milion a tři sta tisíc korun. Policii ale něco nesedělo, účet zablokovala a začala zjišťovat, co je na tom příběhu vlastně pravdy.

Záhy se ukázalo, že prakticky nic. Tři sirotci totiž vůbec neexistují. Pěstounka byla od počátku hlavní podezřelou, teprve teď se ale podle kriminalistů podařilo dokázat, že strůjcem podvodu byla právě ona. Už si vyslechla obvinění.

Související obsah

Pořádnou práci také dalo policistům vyhledat všechny, kteří darovali peníze. Zřídili kvůli tomu i speciální telefonní linku. Teď už by prý měl mít své peníze zpátky každý, kdo si o ně řekl.

Někteří lidé ale poslali třeba jen padesátikorunu, kterou pak zpět nechtěli, protože nechtěli mít starosti s administrativou. O tom co bude s těmito penězi, rozhodne soud. Zřejmě propadnou státu.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz