Domácí

Volby by vyhrálo hnutí ANO, dotahují se na něj ale opoziční koalice

Volby by vyhrálo hnutí ANO, dotahují se na něj ale opoziční koalice
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Pokud by se v lednu konaly volby do Poslanecké Sněmovny, vyhrálo by je podle modelu agentury Ipsos hnutí ANO. Na vládní stranu se ale dotahuje koalice Pirátů a STAN a koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Do Sněmovny by prošla také SPD, komunisté a sociální demokraté.

Strana premiéra Andreje Babiše získala v předvolebním průzkumu, kterého se minulý měsíc účastnilo 1018 respondentů nad 18 let, od oslovených 27,2 % hlasů, koalice Pirátů a STAN 23,2 %, koalice SPOLU pak 21,7 % procenta hlasů.

Do dolní komory Parlamentu by prošlo ještě SPD Tomia Okamury (8,4 %), komunisté (rovných šest procent) a ČSSD s 5,8. Před branami Sněmovny by naopak zůstalo hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího (3,6 %).

Související obsah

"Koalice Piráti a STAN dosahuje největšího potenciálu (tedy pokud by ji volili všichni voliči, kteří ji alespoň zvažuji) s výsledkem 42,6 %. Na sdíleném druhém místě jsou pak s téměř totožným výsledkem hnutí ANO a koalice SPOLU, které v současné chvíli zvažuje volit 36 % voličů," uvádí agentura Ipsos.

Volební účast by dosáhla 64 % právoplatných voličů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz