Domácí

Podnikatele svírá nejistota. Netuší, jaká pravidla budou v pondělí platit

Mezi podnikateli a živnostníky, kteří kvůli nouzovému stavu mají zakázanou činnost, panuje naprostý chaos. Nikdo z nich netuší, jaká budou od pondělí platit pravidla.

Paní Svačinová pracuje jako kadeřnice v Zastávce u Brna a pondělí vyhlíží s nadějí, že tímto dnem končí krušné časy plné zákazů. "Otevřeme, budeme dezinfikovat ruce, měřit teplotu a snažit se pracovat," svěřila se kadeřnice televizi Nova.

Už teď chystá svůj salón na první zákazníky. Sama přitom netuší, jaká pravidla budou platit. "Je to zmatečný, nevíme, jestli jsme oficiálně otevřený nebo ne a ta nejistota nás strašně znervózňuje," dodala Svačinová.

Související obsah

Dohady kolem nouzového stavu komplikují život i restauratérům a hostinským. Netuší, jestli v pondělí mohou otevřít, nebo tím poruší nějaký zákon Provozní brněnské restaurace popisuje situaci jako ruskou ruletu. Pokud nakoupí pivo a začne chystat podnik na otevření, může na tom prodělat další peníze.

Související obsah

"Co víme a co nevíme? To, co všichni, nevíme nic. Může být za hodinu tiskovka a bude všechno jinak," uvedl v sobotu provozní restaurace Michal Müller. Připravit restauraci na plný provoz je práce na několik dnů. Hostinský riskuje, že všechno zafinancuje a bude znovu zavírat. Stejně komplikovanou přípravu mají třeba vlekaři. Musejí zprovoznit rolby a upravit sjezdovky.

V Deštném jsou na spuštění vleků připraveni. Provozovatel kontroloval lanovku a prohrnoval nástupiště u turniketů. V areálu už vlekaři chystali otevření třikrát a pokaždé zbytečně.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz