Domácí

Smartwings vrací na oblohu Boeing 737 Max. První stroj vzlétne z Prahy

Smartwings vrací na oblohu Boeing 737 Max. První stroj vzlétne z Prahy
Zdroj: TV Nova

Letecká společnost Smartwings se zřejmě jako první dopravce v Evropě vrátí k používání letadla Boeing 737 Max. První stroj by měl odstartovat už v sobotu 20. února z pražského Letiště Václava Havla.

Aerolinky zároveň uvedly, že svým cestujícím až do konce června umožní bezplatně změnit rezervaci, pokud nebudou chtít letět s tímto typem letadla. Stroje se do vzduchu vrátí po téměř dvou letech.

V sobotu 20. února ve 12:00 mají Smartwings nasadit 737 Max na let QS2040 z Prahy do Las Palmas na ostrově Gran Canaria. Ukazují to data z rezervačního systému, informuje portál zdopravy.cz.

Související obsah

Dalších šest letadel, které mají Smartwings ve své flotile, chtějí nasadit postupně do začátku letní sezóny. "V současné době probíhají aktualizace softwaru a hardwaru, navazující kontroly a výcvik pilotů na simulátorech. Před znovuzavedením do provozu budou také u každého letounu provedeny ověřovací lety," uvedla společnost Smartwings na svém webu.

Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA) v lednu po dlouhých 22 měsících povolila opětovný provoz letadel Boeing 737 MAX na evropských letištích. Letadla byla původně stažena po dvou velmi vážných incidentech, při kterých přišlo o život celkem 346 lidí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz