Domácí

Návrat do škol, očkování učitelů: Hejtmani ukázali požadavky pro vládu

Po třídenním jednání o nouzovém stavu je konečně jasno. Hejtmani v neděli informovali, že jsou připraveni o jeho vyhlášení požádat, mají však jasné požadavky na vládu.

Po třídenní debatě s vládou se hejtmani všech krajů dohodli, že požádají o vyhlášení nového nouzového stavu v délce 14 dní. Zároveň však uvedli, že mají na vládu jasné požadavky. Ty se týkají především návratu dětí do škol a očkování.

"Hejtmani dnes vyzvali vládu k vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní. Zároveň žádají, aby se 1. března začaly dětí vracet do škol. Ke stejnému datu má vláda zajistit, aby firmy mohly začít testovat zaměstnance na covid a dostaly na to peníze od státu. Rozšířit by se měly úřední hodiny na úřadech, aby se netvořily fronty. Hejtmani chtějí, aby je vláda informovala, jak uvolní pravidla v obchodech a službách,“ uvedla Asociace krajů České republiky.

Požadavky hejtmanů na Vládu České republiky:

Hejtmani dnes vyzvali vldu k vyhlen nouzovho stavu na dalch 14 dn. Zrove daj, aby se 1. bezna zaaly dt...

Zveejnil(a) Asociace kraj esk republiky dne Nedle 14. nora 2021

Související obsah

Jestli bude nouzový stav platit hned od pondělí ale hejtmani neoznámili. Podrobnosti by měla na tiskové konferenci v neděli v 16:30 představit vláda. Pokud vyhlásí nouzový stav bez schválení poslanců, podle ústavního právníka Aleše Gerlocha ho ale může Sněmovna ihned zrušit. "Vyhlásit ho vláda asi může, z ústavního hlediska je to ovšem dost problematické. A musí to ihned sdělit Poslanecké sněmovně a ta to může zrušit," popsal Gerloch.

K dohodě hejtmanů s vládou se vyjádřil Martin Půta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz