Domácí

Matka utýraného Marečka půjde do vězení! Potrestán byl i spolubydlící

Krajský soud v Ústí nad Labem odsoudil matku dvouletého Marečka z Loun, kterého utýral jeho nevlastní otec. Ve vězení má žena strávit 8,5 roku. Matka podle obžaloby o týrání věděla a chlapci nepomohla. O trápení chlapce věděl i spolubydlící, který dostal podmínku.

Otřesný případ se stal v únoru 2019. Dvouletý Mareček tehdy zemřel na následky dlouhodobého týrání. Otčím Josef Kuča malého chlapečka brutálně bil, sprchoval ledovou vodou, pálil a různě na něj útočil.

V osudnou noc na 16. února 2019 už Mareček extrémně brutální týrání nevydržel a v ranních hodinách zemřel. Josef Kuča dostal u Vrchního soudu v Praze 22 let za týrání a vraždu. Loni v létě spáchal ve vězení sebevraždu. Více se dozvíte v tomto článku

Související obsah

Matka chlapečka Simona podle soudu o týrání syna věděla, nečinně mu přihlížela a nezakročila. Spolu s ní byl souzen i spolubydlící, který v době, kdy mělo k týrání docházet, s otčímem a matkou chlapečka bydlel ve společné domácnosti.

Žena má ve vězení strávit 8,5 roku. Jednadvacetiletá žena soudu uvedla, že souhlasí se všemi body obžaloby, cítí se být vina a svého jednání lituje. Přiznala, že zanedbala péči o syna a jako matka selhala. "To, čeho jsem se dopustila, nebylo úmyslné," napsala v dopise soudu.

Uvedla, že si prý nebyla schopná připustit, že neposkytnutí pomoci povede k úmrtí syna. Podle svých slov si chtěla sáhnout na život a syn jí bude chybět do konce života. Svému partnerovi v týrání nezabránila, protože měla strach, že ji opustí. 

Spolubydlící, který bydlel s chlapcem v jednom pokoji, byl podle obžaloby přítomen fyzickému trestání dítěte a viděl jeho zranění. Muž dostal za nepřekažení trestného činu dvouletý trest s podmíněným odkladem na tři roky. Jde o souhrnný trest, protože muž byl již odsouzen za krádež.

Vrah chlapce dostal trest 22 let ve vězení. V cele ale spáchal sebevraždu. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz