Zahraničí

Kýč a touha po slávě! Harry a Meghan čelí kritice za oznámení těhotenství

Princ Harry a jeho manželka Meghan v neděli oznámili, že se brzy stanou rodiči druhého potomka. Kromě gratulací se ale objevily i jiné reakce. Tvrdě se do páru pustil například novinář Piers Morgan, který dvojici obvinil, že jen touží po pozornosti médií. Před tou přitom sama loni utekla.

Celý svět o víkendu obletěla zpráva, že princ Harry bude podruhé tatínkem. Zpráva o dalším těhotenství byla překvapením, protože teprve před pár měsíci Meghan informovala o tom, že v létě potratila. Meghan zprávu o svém potratu sama zveřejnila a popsala v médiích. Více se dozvíte v tomto článku.

Smutné chvíle ale nyní vystřídala radost z dalšího těhotenství. Pár očekáváný přírůstek oznámil na svatého Valentýna, na den přesně 37 let po princezně Dianě. 

A právě způsob oznámení se stal terčem kritiky. Prvním bodem kritiky je, že pár opět ukradl slávu princově sestřenici, princezně Eugenii, která jen před pár dny porodila prvorozeného syna. Princezně navíc dvojice "ukradla slávu" už podruhé. Právě na její svatbě totiž Meghan oznámila první těhotenství.

Dvojice je kritizována také kvůli černobílé fotografii, která zprávu o druhém těhotenství doprovází. Ostře se do páru pustil například novinář a moderátor pořadu Británie má talent Piers Morgan. Fotografii označil za kýčovitou, manželé podle něj jen touží po pozornosti médií, před kterou přitom sami utekli z Velké Británie. 

Související obsah

"Harry a Meghan oznámili, že jsou těhotní, a zveřejnili tuto kýčovitou fotografii, aby zajistili, že média budou více zdůrazňovat příběh o jejich soukromém životě. A zároveň přitom proti stejným médiím zaměřeným na jejich soukromý život bojují," upozorňuje na absurdnost Morgan. O právních sporech páru s novináři jsme psali například v tomto článku

A obyvatelé Velké Británie s novinářem podle všeho souhlasí. Moderátorův příspěvek sdílely tisíce lidí. Deník The Sun uspořádal dokonce anketu, ve které s Morganem souhlasí 73 % čtenářů. Jiný názor má jen 20 % lidí. 

Už loni někteří odborníci upozorňovali, že rozchod páru s královskou rodinou může být jen dobře promyšlený tah. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz