Domácí

Na Vaňkově kopci se opět lyžovalo, situaci museli řešit policisté. VIDEO

Někteří lidé vyrazili v pondělí na sjezdovku, lyžařský areál Vaňkův kopec v OStravě byl totiž i přes vládní opatření opět v provozu. Situaci museli opět řešit policisté, kteří zajistili jednoho člověka.

V Česku stále platí velmi přísná bezpečnostní opatření, podle kterých nesmí být v provozu lanovky a vleky. V areálu Vaňkův kopec se ale i přes omezení vlek v pondělí rozjel. Prošetřit  situaci vyjela policie.

"Policisté dnes zjistili podezření z opakovaného porušení vládního nařízení, neboť vlek v ostravském skiareálu byl v provozu. Na místě věc zadokumentovali, komunikovali s oprávněnou osobou, kterou vyzvali k zastavení vleku. Ta výzvě nevyhověla, proto ji zajistili. Spisový materiál po zadokumentování bude oznámen správnímu orgánu," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková. Zadrženého pak policisté propustili.

Na sociálních sítích se objevily záběry, které mají zachycovat celou situaci. V areálu v tu chvíli byla řada lidí.

Související obsah

Není to poprvé, co policie na Vaňkově kopci zasahovala. Vlek běžel už několikrát, policisté vyjeli situaci řešit například na začátku měsíce, vždy se ale s provozovatelem dohodli a vlek se zase zastavil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz