Domácí

Policie opět zastavila vlek na Vaňkově kopci na Ostravsku. Lyžaře vozí rolba

Policie opět zastavila vlek na Vaňkově kopci na Ostravsku. Lyžaře vozí rolba
Zdroj: TV Nova

Policisté v pátek opět zasahovali v areálu Vaňkův kopec nedaleko Ostravy, kde i přes zavedená opatření proti šíření koronaviru byl v provozu vlek. Ten hlídka zastavila. Provozovatel však během dne přišel s vychytralým nápadem a lyžaře tahala na kopec rolba.

"Policisté v pátek dopoledne zjistili podezření z opakovaného porušení mimořádného opatření, neboť vlek v ostravském skiareálu byl v provozu,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Soňa Štětínská.


Mluvčí zároveň doplnila, že hlídka vše řádně zadokumentovala a vlek nechala zastavit. Na místě navíc zůstali hlídkující policisté. "Jednoho člověka jsme zajistili. Po zadokumentování bude věc oznámena příslušnému správnímu orgánu,“ uzavřela Štětínská.

Související obsah


Není to však poprvé, co majitel areálu spustil vlek i přes zavedená protiepidemická opatření. Muži zákona v uplynulých dnech zasahovali na Vaňkově kopci osmkrát. Pokaždé vyjížděli k hlášení, že vlek jezdí, vždy se však s provozovatelem dohodli a ten ho zastavil.


Také v pátek očekával provozovatel areálu Martin Kafka zásah policie. Přišel proto s řešením, jak zajistit lidem pořádné zimní radovánky. "Policie přistoupila k zamezení vstupů k vlekům opáskováním a ponechala hlídkující policisty na místě. Areál hledá řešení, jak zachovat provoz vleků. Pravděpodobně to bude formou vývozu lidí za rolbou,“ stálo v příspěvku areálu na facebooku.


Jak bylo oznámeno, tak se také stalo. Kolem 15. hodiny začala vyvážet na vrchol kopce lyžaře rolba. "Jestli zastaví rolbu, přijdu tahat osobně,“ vtipkoval na facebooku pan Tomáš.


"Snad by ještě páni policisté mohli tahat dětem sáňky, ať tam zbytečně nestojí a nemrznou,“ přidal se Lukáš.

Iniciativa Chcípl PES si pronajala skiareál Vaňkův kopec a spustila vleky. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Píše se na Deník.cz