Zahraničí

Jih USA drtí nevídané mrazy. Výstrahy se týkají přes 150 milionů lidí

Hned několik států na jihu Spojených států zasáhla nebývale tuhá zima. Ve státě Texas dokonce platí výjimečný stav. Řada domácností je bez proudu. Americká Národní meteorologická služba (NWS) vydala varování před sněhovými bouřemi, které se týká více než 150 milionů lidí.

Pro jih USA nejsou podle tamních odborníků zimní bouře a mrazy typické. Americký prezident Joe Biden dokonce v Texasu vyhlásil výjimečný stav. Stát se podle webu BBC potýká s masivními výpadky elektrického proudu.

Varování před sněhovými bouřemi, které vydala tamní Národní meteorologická služba, se týká více než 150 milionů Američanů. Tuhá zima nejvíce zasáhla kromě už zmíněného Texasu státy Kentucky, Mississippi, Alabama, Oklahoma a Oregon.

Související obsah

Texaské úřady jen za neděli evidují stovky dopravních nehod na zledovatělých silnicích. Stojí také letecká doprava. Cestující hned z několika států USA byli varování, že jejich lety mohou mít zpoždění, případně neodletí vůbec.

Guvernér Texasu Gregg Abbott vyzval obyvatele státu, aby "zůstali ostražití před extrémně drsným počasím". Počasí si vybralo svou daň už ve čtvrtek, kdy se při hromadné nehodě na namrzlé silnici v texaském Fort Worth srazila více než stovka aut. Šest lidí při srážce zahynulo a desítky dalších skončily v nemocnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz