Domácí

Volný dostal pokutu za flákanec! Zaplatit musí přes 90 tisíc korun

Sněmovní mandátový a imunitní výbor v úterý rozhodl o trestu pro nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Za potyčku v Poslanecké sněmovně musí zaplatit 90 800 korun, což je jeho měsíční plat.

Lubomír Volný byl v úterý potrestán za lednovou potyčku na plénu dolní komory. Poslanec musí zaplatit pokutu ve výši měsíčního poslaneckého platu. Konkrétně jde o 90 800 korun. 

Jde o nejvyšší možný postih. Volný dopředu řekl, že se proti pokutě odvolá k celé Poslanecké sněmovně.

Bitka se strhla v Poslanecké sněmovně 21. ledna, kdy zákonodárci jednali o prodloužení nouzového stavu. Lubomír Volný začal u řečnického pultíku pronášet urážky, sociální demokraty označil za zkorumpovanou verbež. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) mu pohrozil vypnutím mikrofonu.

Související obsah

 Na to Volný reagoval tím, že k Hanzelovi přišel a začal se s ním postrkovat a přetahovat o jeho mikrofon. Do bitky se zapojili i další poslanci a zakročit nakonec musela ochranka. 

 Na celý incident se můžete podívat na videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz