Krimi

Posun v kauze nepovolené oslavy v Teplicích: Policisté nepochybili

Vnitřní kontrola nezjistila pochybení teplických policistů v kauze nepovolené oslavy v místním hotelu, která proběhla na konci ledna. Policejní prezident Jan Švejdar je přesvědčen, že policisté o sešlosti nevěděli a pokyn nezasáhnout nedostali.

Policie zároveň předala teplickému magistrátu k přestupkovému řízení oznámení na další tři osoby, které se měly lednové oslavy exposlance Petra Bendy zúčastnit. Možným porušením zákona se bude zabývat také krajská hygienická stanice. Ta by měla prověřit, kdo umožnil, aby se party v hotelu konala. Situací se bude zabývat i finanční úřad.

Související obsah

Ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje dal příkaz, aby věc vyšetřovali policisté z Mostu a Litvínova, aby tak prý předešel spekulacím a možným námitkám o podjatosti teplických policistů. Zatím se podařilo zjistit, že vládní opatření mohlo porušit 14 lidí, tři z nich přímo uvnitř budovy. Podle policie neměli roušku ani jinou ochranu dýchacích cest.

Narozeninová party se uskutečnila o třetím lednovém víkendu v teplickém hotelu Prince de Ligne. Oslavy se měl zúčastnit například bývalý premiér Jiří Paroubek, bývalý liberecký policejní ředitel Vladislav Husák nebo poslanec za ANO a šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička. Vyšetřování stále pokračuje, není tedy vyloučené, že počet lidí, kteří mohli porušit vládní opatření, není konečný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz