Podcast TV Nova

Nouzový stav by mohl na konci února skončit. Česko čeká rozvolňování. Pusťte si ranní podcast

Dnes 17. února se v podcastu Televizních novin dozvíte, že nouzový stav by mohl na konci února skončit. Vyplynulo to z úterního jednání premiéra Andreje Babiše s opozičními lídry a hejtmany. Česko čeká první větší rozvolnění od začátku roku, poslechněte si, jaká opatření padnou jako první. Státní ústav pro kontrolu léčiv doporučil k použití lék na covid-19. V podcastu se dozvíte, jaký to je.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Podcast TV Nova

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz