Krimi

Rafinované ženy podvodnice! Muži kvůli nim přišli o statisíce!

Rafinované ženy podvodnice! Muži kvůli nim přišli o statisíce!
Zdroj: TV Nova

Svitavští kriminalisté rozplétají případ několika vydíraných mužů, kteří loni zažili podobné příběhy se sexuální zápletkou. Znovu se tak ukazuje, že pachatelé jsou v honbě za penězi stále více vynalézaví.

Šestatřicetiletý muž se přes internetovou seznamku nejprve seznámil a poté si dopisoval s ženou. Po výměně několika zpráv jí poslal fotografii intimních partií.

Situace se změnila, když mu ze skrytého telefonního čísla zavolala údajná matka dcery, s níž si fotografie vyměňoval. "Žena mu sdělila, že se nachází na policii a podává na muže trestní oznámení," popisuje další část příběhu mluvčí pardubické policie Lenka Vilímková.

Související obsah

Do promyšleného podvodu vstoupil další člověk, který byl s pachatelkou domluvený. Představil se jako kriminalista a muži navrhl, že se může s ženou mimosoudně vyrovnat a ta pak na něj nepodá trestní oznámení. Požadoval částku dvě stě tisíc korun a žena vypověděla, že jí bude stačit sto padesát tisíc. "V tomto případě se muž zachoval správně, požadovanou částku nezaplatil a o finanční hotovost nepřišel," řekla policejní mluvčí.

Jenže policisté už vědí, že minimálně jeden člověk tolik peněz už zaplatil. A dobrý konec nemá ani příběh dalšího 32letého podvedeného. Zavolal mu muž, který se představil jako policista z kriminální policie s tím, že má u sebe paní, která ho chce udat ze znásilnění dcery. Muž, který neměl o znásilnění ani ponětí, byl tak vyděšený, že ihned zaplatil sto tisíc korun. Je o to smutnější, že si peníze dokonce půjčil.

"V souvislosti s těmito případy pátráme po ženě zachycené na videozáznamu, která by nám mohla k případu poskytnout důležité informace. Pokud ženu znáte a víte, kde se nachází, sdělte nám tuto informaci na linku 158," uzavřela Vilímková.


Policie radí, aby lidé na sociálních sítích omezili intimní komunikaci. Jak ukazují tyto příběhy, předejde se tím řadě nepříjemností.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz