Krimi

Důvěřivá žena pustila podvodníka do bankovnictví, ten ji pak obral o tisíce

Plzeňští policisté řeší další případ důvěřivé ženy, která po telefonu sdělila neznámému muži veškeré údaje ke svému internetovému bankovnictví. Policisté před podobnými podvodníky přitom neustále varují.

Muž se mladé ženě představil jako pracovník banky a řekl jí, že jí někdo napadl účet a potřebuje okamžitě podezřelé transakce ověřit.

Ta historce uvěřila a podvodník z ní postupně vylákal číslo platební karty a také přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví. Zajímal ho dokonce zůstatek na účtu. Později muž z účtu provedl platbu v hodnotě víc než sedm tisíc korun.

Podobný případ zažila také žena z Klatovska. Na pevnou linku jí zavolal cizí muž opět s větou, že byl její účet napaden a musí problém co nejdříve vyřešit, aby nepřišla o všechny své peníze. Důvěřivá žena pak muži sdělila přístup do bankovnictví i potvrzovací SMS kódy.

Související obsah

Muž před zablokováním účtu stihl provést dvě transakce po dvaceti tisících. Ani v jednom z případů se zatím podezřelého nepodařilo vypátrat. A podobných případů v poslední době stále přibývá.

Policisté tak důrazně varují všechny, aby po telefonu v žádném případě nikomu nesdělovali své osobní ani žádné bankovní údaje. Stejně tak upozorňují, že banka nezasílá zprávy, ve kterých by svého klienta žádala o jakákoliv čísla či přihlašovací kódy.

V případě podobného podezřelého telefonátu policisté doporučují ukončit hovor a osobně kontaktovat svoji banku.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz