Domácí

Desítky dopravních nehod! Ledovka ochromila dopravu na Liberecku

Ledovka ve čtvrtek ráno ochromila dopravu na mnoha místech Libereckého kraje. Staly se tam desítky nehod. Na dálnici Praha – Liberec zablokovala nehoda kamionu na několik hodin provoz mezi Tanvaldem a Jabloncem nad Nisou. A hromadné nehody se staly i přímo v Liberci.

Na silnici u v centru Liberce se najednou vybouralo šest aut. Namrzlé žulové kostky zkomplikovaly řízení v prudce svažité ulici. Nahoře zůstala stát řidička černého volkswagenu. Věděla, že kopec sjet nemůže, tak zapnula výstražná světla, ale už bylo pozdě. Proto se rozhodla k téměř kaskadérskému kousku.

"Pán do mě ťuknul a auto už pak jelo samo. Já jsem byla na blikačkách a když jsem viděla, že se na mě řítí auto, tak jsem z toho svého vyskočila. Měla jsem otevřené dveře a mávala jsem. Marně. Tak jsem vyskočila z auta a srabácky utekla," popisuje nehodu řidička z Liberce.

Související obsah

Cesta auta pak už jen připomínala metanou. "Já jsem zůstala stát nahoře, a když jsem došla do práce, tak přijelo další auto a do toho černého narazilo. To auto vletělo rychlostí dolů a roztřískalo všechna auta okolo," říká svědkyně dopravní nehody.

Kdo stál zaparkovaný na krajnici, měl smůlu. "Byla to ledovka, no. Když jsem šla do práce, tak mě někdo oslovil a řekl mi, že moje auto je nabourané," říká další z účastnic nehody, která měla jen zaparkované auto ve špatnou chvíli na špatném místě.

Související obsah

Bouralo se i na dálnici Praha - Liberec u Jeřmanického kopce. A také na silnici mezi Tanvaldem a Jabloncem nad Nisou. V obci Loužnice se také na ledovce vyboural kamion. Desítky dalších nehod se staly i na Českolipsku, Jablonecku a Semilsku.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz