Domácí

Boj o vedení ČSSD: Voliči podle průzkumu stojí nadále za Hamáčkem

Boj o vedení ČSSD: Voliči podle průzkumu stojí nadále za Hamáčkem
Zdroj: Profimedia

Vládní ČSSD se otřásá v základech. Současný předseda strany bude na dubnovém sjezdu obhajovat svou pozici. Vyzval ho ministr zahraničí Tomáš Petříček. Podle průzkumu společnosti SANEP dotazovaní voliči a sympatizanti sociálních demokratů stojí stále za Hamáčkem. Bohumínská část ČSSD ale zatím neví, koho podpoří, nevyloučila, že postaví dalšího protikandidáta.

Místopředseda strany a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček oznámil, že se na dubnovém sjezdu ČSSD bude ucházet o post předsedy strany. Petříček by chtěl také kandidovat jaké lídr do sněmovních voleb.

Podle průzkumu společnosti SANEP mezi voliči a sympatizanty sociální demokracie by většina dotazovaných dala přednost tomu, aby v čele ČSSD setrval Jan Hamáček. Podporu současnému šéfovi strany vyjádřilo 73,6 procenta respondentů.

Bohumínská ČSSD současně požaduje odchod strany z vlády. Informoval o tom někdejší ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s tím, že by z vedení měli odejít také všichni ti, kteří stranu do vlády přivedli.

Související obsah

Zatím ale nejsou rozhodnuti, koho podpoří. "Myslím, že v rámci strany jsou stále lidé, kteří by mohli spíše usilovat o čelní posty. Je to například hejtman Martin Netolický. Chuť má i Svatopluk Němeček," sdělil místostarosta města Igor Bruzl.

Ani výzva k odchodu sociálních demokratů z vlády se podle průzkumu nesetkala s pozitivní odezvou. Podle průzkumu by 47,3 procenta respondentů setrvalo ve vládní koalici, proti bylo 38,6 procenta. Jasno v této otázce nemělo 14,1 procenta dotazovaných.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz