Domácí

Někdo na JIPu, někdo ve VIPu. Vtipy o Prymulovi na fotbalu plní internet

Někdo na JIPu, někdo ve VIPu. Vtipy o Prymulovi na fotbalu plní internet
Zdroj: Profimedia

Káže vodu, ale sám pije víno! To už podruhé předvedl exporadce premiéra a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Přestože ve čtvrtek odpoledne hovořil o tom, že by Česku prospěl tvrdý lockdown, jen o pár hodin později se vypravil na mezinárodní fotbalový zápas. Jeho jednání nezůstalo bez odezvy a okamžitě se na internetu objevilo množství vtipů na jeho adresu.

Epidemiologa Romana Prymulu zachytili ve čtvrtek fotografové v hledišti na mezinárodním fotbalovém zápasu. To ho však stálo místo premiérova poradce. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) s ním ještě ve čtvrtek večer ukončil spolupráci.


"Jestli něco nesnáším, tak je to papalášství. Pokud on nemá na to sociální inteligenci, tak bohužel. Je mi to líto,“ řekl Babiš.

Související obsah


Prymulova návštěva utkání v době, kdy jen pár hodin předtím hlásal, že by Česku prospěl několikadenní tvrdý lockdown, však na internetu nezůstala bez odezvy. Na jeho adresu se na sociálních sítích vyrojilo velké množství vtipů.Na mušku si Prymulu vzal třeba písničkář Jan Pokorný alias Pokáč. Na svém instagramu zveřejnil video, ve kterém zpívá o epidemiologově návštěvě fotbalového zápasu. "Na tribuně pan Prymula. Kontroluje z výšky dění, zda hráči dodržují opatření,“ zpívá Pokáč.Na sociálních sítích se objevila řada humorných příspěvků. A nebyla by to událost v Česku, kdyby se k ní nevyjádřil také grafik Tomáš Břínek (TMBK).Na své si však přijdou také milovníci kultovní trilogie o rodině Homolkových nebo známé reality show.


 

Někteří navíc také poukazují na fakt, že se známý epidemiolog vypravil na utkání v době, kdy oddělení JIP v Česku se plní pacienty a nemocnice bojují s kapacitou.


Po sociálních sítích však vtipů koluje ohromné množství.


Není to však poprvé, co na sebe Prymula takto upozornil. Na podzim loňského roku jej fotografové přistihli, jak před půlnocí vycházel bez roušky z vyšehradské restaurace Rio´s, a to v době, kdy měla být kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru uzavřená.


Právě to ho stálo místo ministra zdravotnictví. Premiér Andrej Babiš jej z funkce za porušení opatření odvolal 23. října. Také tehdy Prymula důrazně nabádal, aby se lidé neshromažďovali a aby dodržovali nošení roušek, kterou sám v autě s řidičem neměl. Na tuto kauzu někteří upozorňují i nyní.

Na tajné schůzce na Vyšehradě nebyl jen Roman Prymula a poslanec Jaroslav Faltýnek (ANO). Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz