Domácí

Policie pátrá po dvou ozbrojených lupičích. Můžou být nebezpeční

Hned ve dvou případech loupežného přepadení žádají veřejnost o pomoc brněnští kriminalisté. Jeden z lupičů si odnesl několik desítek tisíc korun.

První loupež se odehrála minulý čtvrtek v brněnské části Žabovřesky. V prodejně potravin přepadl pachatel prodavačku ve chvíli, kdy obsluhovala zákazníka.

"Namířil na ni krátkou střelnou zbraň a pod pohrůžkou násilí po ní opakovaně požadoval vydání peněz," popsal mluvčí policie Petr Vala.

Prodavačka mu ale řekla, že žádné peníze nemá. Po chvíli spustila alarm. Toho se muž mezi dvaceti a třiceti lety zalekl a z prodejny utekl. Následující den se podobná situace odehrála v odpoledních hodinách v centru Brna. Tam si pachatel vyhlédl peněžní ústav. Pod pohrůžkou násilí žádal vydání peněz.

Související obsah

"Reálnost hrozby dokonce podpořil vytažením pistole a natažením závěru zbraně. Jakmile získal požadovanou hotovost, z banky bleskově zmizel," doplnil Vala.

I v tomto případě se jednalo o muže mezi dvaceti a třiceti lety, vysoký byl asi 180 centimetrů. Policie zatím zjišťuje, jestli by případy spolu mohly souviset. Oba pachatelé jsou ozbrojení a nebezpeční. Proto se je nesnažte zadržet a pokud muže na videích poznáte, kontaktujte policii.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz