Domácí

Na policisty čekaly před služebnou trhaviny. Takhle amnestie nevypadá, vzkazují

Na policisty čekaly před služebnou trhaviny. Takhle amnestie nevypadá, vzkazují
Zdroj: Policie ČR

Na policisty v Českých Budějovicích čekalo před služebnou nepříjemné překvapení. Někdo jim tam zanechal sadu nábojů a výbušnin. Vyšetřovatelé vzkazují, že zbraňová amnestie neznamená, že jim lidé nechají TNT přede dveřmi a utečou.

V České republice odstartovala s koncem ledna takzvaná zbraňová amnestie, lidé mohou zlegalizovat zbraně, které našli třeba na půdách. To si ale zřejmě někdo vysvětlil po svém a nechal před služebnou nebezpečné překvapení.

"Zbraňová amnestie není myšlena v tom duchu, že nám položíte TNT přede dveře a utečete," zveřejnili jihočeští policisté společně s fotografií nečekaného nálezu.

Celý nález si převzala Pyrotechnická služba Policie České republiky. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, kdo jim věci nechal před vchodem na oddělení a odešel.

Související obsah

V rámci zbraňové amnestie nemají lidé nosit na policii staré výbušniny, granáty a munici, které našli na například na půdách. Stačí vytočit linku 158, tyto výbušné předměty se nevrací a putují k likvidaci.

Zdroj: Policie ČR

Více o zbraňové amnestii v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz