Krimi

Běhal v domě s nožem, pak se zavřel v bytě. Zkrotila ho až zásahovka

Rozsáhlé policejní manévry zažili v pátek odpoledne obyvatelé Jílkovy ulice v Praze. Kvůli muži, který v jednom z domů nejprve pobíhal s nožem, aby se později zabarikádoval v bytě, se sem sjelo velké množství policejních jednotek. Včetně zásahovky.

"V pátek chvilku před 13. hodinou přijal operátor linky 158 oznámení, že v ulici Jílkova v Praze 6 běhá po chodbách jednoho z domů muž, který má v ruce nůž, něco pořvává a chová se nestandardně. Na místo vyrazily policejní hlídky, které zjistily, že se muž zavřel v jednom z bytů," popsal začátek incidentu policejní mluvčí Jan Daněk.

Strážci zákona se snažili zjistit, o co dotyčnému jde, ten ale jen přes dveře hulákal, že je zabije a mluvit prý bude jen s někým z URNA (útvaru rychlého nasazení).

"Na místo následně přijeli policisté z oddělení hlídkové služby, místního oddělení, z pohotovostní motorizované jednotky, speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, vyjednavač a kriminalisté," vyjmenoval "zástup" svých kolegů Daněk.

A zabarikádovaný muž se nakonec dočkal - po neúspěšném vyjednávání totiž přišla na řadu zásahová jednotka. Její členové vyrazili dveře a použili takzvané zásahové výbušky, jejichž úkolem je člověka na chvíli zmást a dezorientovat.

Související obsah

"Vstup do bytu byl zabarikádovaný nábytkem, ledničkou a dalšími věcmi. Po překonání těchto překážek policisté čtyřiačtyřicetiletého muže za použití donucovacích prostředků zajistili. Následně skončil v péči záchranářů, kteří ho převezli do psychiatrické léčebny," informoval Daněk.

Celá akce se obešla bez zranění, incident nyní vyšetřují kriminalisté, kteří dosud nestanovili právní kvalifikaci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz